Letiště Salcburk (Flughafen Salzburg)

Letiště Salcburk

Web: www.salzburg-airport.com

Parkování přímo na letišti Salzburg

Na parkovišti v Salzburgu je k dispozici kryté i nekryté parkování. Zastřešené parkoviště (Parkhaus) nabízí bezmála 2000 parkovacích míst. Hlavní vjezd do parkovacího domu se nachází naproti terminálu 1, k dispozici je i druhý vjezd na západní straně. Dalších 1800 parkovacích míst je možné využít na venkovní ploše, která je vzdálena asi 5 minut chůze od budovy letiště – jsou zde parkoviště P1 a P2 – pro krátkodobé parkování, P3 a P7 – pro dlouhodobé parkování a P5 (pro komerční osobní dopravu). Rezervaci parkování můžete provést zde. Na letišti jsou k dispozici samozřejmě i místa pro postižené osoby. Nachází se na parkovišti P1 (parkoviště pro krátkodobé parkování na parkovišti P1 před terminálem). V areálu letiště je pro každého řidiče k dispozici 20 minut parkování zdarma, a to včetně parkovacího domu. Pokud do 20-ti minut opustí parkoviště, neplatí žádný poplatek za parkování.

Ceny parkování (EUR) Zastřešené parkoviště Venkovní parkoviště P3 a P7
5 dní € 66,40 € 51,10
6 dní € 74,40 € 57,00
7 dní € 82,40 € 62,90
8 dní € 90,40 € 68,80
10 dní € 106,40 € 80,60
14 dní € 138,40 € 104,20
21 dní € 179,70 € 133,60
Letiště Salcburk - Parkoviště

Parkování nedaleko letiště – výhodné parkování

Jako nejlevnější alternativu parkování Vám dále nabízíme možnost online rezervace parkování v okolí letiště, kde jsou ceny většinou značně nižší. Tato parkoviště se nachází přibližně 10-15 minut jízdy od letiště a v ceně je i transport z parkoviště na letiště a zpět. Naleznete zde také online rezervaci velmi výhodného ubytování na 1 noc před odletem včetně parkování na celou dobu pobytu na Vaší dovolené: https://secure.holidayextras.de/airstop/?site=airstop

Informace o letišti

Letiště Salzburg se nachází cca. 180 km od českých hranic. Leží 4 km západně od centra města s přístupem z dálnice A1. Na severu a východě hraničí s městem Salzburg, západně se nachází státní hranice s Německem. Českými a slovenskými klienty je využíváno spíše málo. Jeho hlavními zákazníky jsou Rakušané a Němci. V roce 2009 bylo odbaveno 1,55 milionu klientů. Více o letišti v salzburgském letišti se lze dozvědět na jeho oficiálních webových stránkách.

Doprava do Salzburgu autem

Při cestě z České republiky budete k Salzburgu přijíždět po dálnici A1. Na sjezdu na letiště (Flughafen- Airport) dálnici opustíte a budete sledovat dopravní značení, jež Vás k letišti dovede. Při cestě z centra Salzburgu je cesta následující: Neutor - Maxglaner (hlavní ulice) -> Innsbruck (hlavní silnice) až k letišti (B1). Cestu si můžete naplánovat na zde: http://www.cz.map24.com/

Doprava do Salzburgu vlakem

Z České republiky jezdí do Salzburgu několik vlakových spojů denně. Cesta trvá asi 6 hodin a je nutné minimálně dvakrát přesedat (České Budějovice a Linz). V Salzburgu zastavují všechny vlaky na hlavním nádraží (Hauptbahnhof). Z něj je možné dostat se na letiště pravidelnou autobusovou linkou – viz další kapitola. Cestu vlakem si můžete naplánovat na IDOSu.

Doprava na letiště z autobusového/vlakového nádraží

Z vlakového nádraží ježdí přímo na letiště linka 2 a 27. Linka 2 jezdí denně v krátkých intervalech a doba jízdy trvá 23 minut. Linka 27 jezdí z nádraží přes Wals/Viehhausen a Maxglan, doba jízdy činí 38 minut. Další linka, která odjíždí z letiště má číslo 8, ta však míří do centra a jezdí od pondělí do soboty, každých 10 minut. Doba jízdy činí 15 minut.

Přihlášení

 

Zapomenuté heslo

 

Přihlašte se a získejte přístup k speciálním nástrojům a slevám! Nemáte účet? Zaregistrujte se!