5 destinací, které budou populární v roce 2018

Publikováno 03.01.2018

Korsika
Korsika je středozemní ostrov nacházející se severně od Sardinie a má rozlohu okolo 8.700 km2. Na ostrově žije 325 000 lidí. I přes svou relativní známost, tento ostrov ještě není uzpůsoben masovámu turismu natolik, jako například Baleárské ostrovy. Je to cílený krok obyvatel, kteří chtějí zachovat původní šarm a tradice ostrova. Na Korsice však naleznete autentické hotelové resorty, které nabízejí 3-4 hvězdičkový standart a můžete se v nich nechat rozmazlovat dle libosti.
Korsika je jako ostrov ve Středozemním moři také ideální pro koupací dovolenou u pláže. Nejhezčí pláže naleznete na jihu ostrova. Na ostrově jsou také pláže pro nudisty. Pokud máte raději aktivní dovolenou, tak můžete využít jedné z mnoha nabídek pro sportovce. Můžete vyrazit například na túru do hor. Ty můžete prozkoumat pešky, ale také na horském kole. To Vám poskytuje ideální možnost navštívit jednu z krásných horských vesnic. Nejznámější horskou trasou je cesta GR20a i lezení po skalách je čím dál tím víc populární.
Korsika je dostupná nejlépe letadlem, které přistane na jednom ze čtyř mezinárodních letišť. Autem můžete dorazit na ostrov trajektem z Marseille nebo Nizze.

Madeira, ostrov květin
Tento portugalský ostrov se nachází v Atlantiku a už nějakou chvíli je jednou z velice populárních destinací. V roce 2018 by se měla stát však ještě populárnější. Madeira objevila turismus teprve před několika lety. Před tím byl tento ostrov s jeho 240 000 obyvateli turismu spíše uzavřen a navštěvovali jej převážně Britové. Ostrov, který je veliký 800 km2 se stal v Británii populární po četných návštěvách Winstona Churchilla. Dnes je Madeira známá po celém světě.
Madeira se proslavila jako ostrov věčného jara, jelikož nabízí překrásnou vegetaci. V roce 1982 zde byl otevřen národní park. V něm naleznete například horské orchideje a vavřínové lesy.
Ostrov původně nebyl vhodný pro koupání, ale kvůli rostoucímu zájmu turistů byly zřízeny zálivy ideální pro koupání. Let trvá příjemné 3-4 hodiny.

Santoriny
Kréta a Rhodos byly vždy oblíbenými destinacemi pro letní dovolenou. K cestovním trendům pro rok 2018 rozhodně patří také Santoriny. Všech pět ostrovů mají společnou délku 16 km. Kvůli své odlehlé vzdálenosti a malé velikosti bylo souostroví vždy považováno za spíše bezvýznamné. Díky tomu se rozvinula zcela unikátní kultura a způsob zemědělství.
V Santoriny naleznete zcela jedinečnou architekturu a urbanistická řešení. Domy jsou kubické a jsou divoce rozeseté. Ulice a náměstí jsou také křivolaké, aby poskytovaly co nejvíce stínu v horkých letních měsících. Na ostrově nerostou žádné stromy, proto jsou střechy domů udělány z lehké pemzy.
Na ostrově nenaleznete ani žádný průmysl, tak si máte možnost odpočinout v čistém ovzduší, které není zanesené průmyslovými nečistoty. Zemědělství se soustředí převážně na pěstování rajčat, lilků a vinné révy. Také chov dobytka je v neúrodné vegetaci nemožný. Proto je Santoriny rájem pro vegany a vegetariány. Ochutnejte určitě Psevdokeftedes, který jsou vegetariánskou alternativou známých řeckých masových kuliček. Jsou vyrobeny z cizrny a rajčat.
Vedle turismu je hlavním zdrojem příjmu pěstování vinné révy. Atypické je, že vinnou révu v tvrdé půdě nepěstují nahoru, ale smotávají jí do věnců, které uchycují na zemi.
V Santoriny naleznete ubytování ve všech cenových kategoriích. Můžete odpočívat v hotelovém resortu nebo si pronajmout celý dům. Let trvá okolo 3 hodin.

Paphos na Kypru
Papros je dech beroucí přístavní město, které svou rozlohou je malinkaté, ale rozhodně stojí za návštěvu. Od úžasné kuchyně, po velice zajímavé památky naleznete v malém městečku vše, co zvedne tep každému cestovateli.


Řím neboli Věčné město
Řím již dlouho je jednou z nejzajímavější destinací. Nabízí vše, nač si dokážete vzpomenout. Najdete tisíciletou kulturu, barokní chrámy, jedinečnou italskou operu a nezapomenutelné kulinářské zážitky, které italská kuchyně poskytuje. Také milovníci nákupů si zde přijdou na své a svůj šatník si můžete vylepšit kouskem z unikátních italských butiků.