Sněhobílé pláže, křišťálová voda a nekonečná modrá obloha - ostrovní ráj Maledivy

Publikováno 26.10.2022

Více než 1 100 ostrovů nezávislé ostrovní republiky Maledivy v Indickém oceánu je navlečeno jako šňůra perel - jen asi 200 z nich je obydlených. Ostrovy s tropickou vegetací, sněhobílými písečnými plážemi a téměř nedotčenou přírodou jsou stále vysněnou destinací.

Eldorádem pro potápěče jsou podmořské zahrady na moři se zdánlivě téměř nesčetnými hejny ryb, které září všemi barvami duhy. Tato obrovská nádhera a biologická rozmanitost, křišťálově čistá, až tmavě modrá voda a rozmanitá potápěčská místa činí Maledivy jedinečnými.

Malé ostrovy však nabízejí potápěčům nejen dostatečnou rozmanitost, ale každý si zde najde něco pro sebe. Ať už chcete šnorchlovat, plachtit nebo jen plavat, procházet se s partnerem po pláži při západu slunce nebo odpočívat daleko od každodenního shonu, Maledivy vás čekají s otevřenou náručí.

I když je ostrovů tolik, ne všude můžete během své dovolené na Maledivách zůstat. Stát poměrně přísně dbá na oddělení místních obyvatel a turistů, a tak rekreanti trávící dovolenou na Maledivách bývají spíše mezi sebou. Přesto během dovolené na Maledivách nechybí kontakt s obyvateli ostrova. Většina místních obyvatel se živí cestovním ruchem a pracuje v mnoha krásných hotelových komplexech. Pokud vás zajímá maledivský způsob života, doporučujeme "island hopping". Pod odborným vedením můžete navštívit některé z ostrovů obývaných Maledivany a získat cenné informace o jejich kultuře.

MALÉ

Dominantou města Malé je islámské centrum s působivými zlatými kopulemi. Nejvýznamnější památkou je mešita sultána Mohammeda Thakurufaanu, islámská modlitebna otevřená v roce 1984: je považována za architektonickou dominantu města a pojme až 5 000 lidí. Mezi další památky patří stará páteční mešita, prezidentský palác, Národní muzeum, které bylo znovu otevřeno v roce 2010 a nachází se v parku Sultan, a také exotický krytý trh a rybí trh. 

Na Maledivách panuje stálé tropické podnebí s poměrně vysokou vlhkostí a teplotami mezi 26 °C a 33 °C. Nejsou zde roční období jako taková, pouze období dešťů. Nejlepší doba pro dovolenou na pláži je od listopadu do dubna, protože v tomto období je nejméně deštivých dnů.

Houpá se houpací síť, palmové listy šumí ve větru a nad vším září nekonečná modrá obloha. Zatímco vám voda omývá nohy a jemný písek z moučkového cukru vám protéká rukama, váš pohled zabloudí k zářivě tyrkysovému moři. Lákají Vás Maledivy? Nechte si poradit od našich specialistů a neváhejte nás kontaktovat.

Nabídku aktuálních zájezdů naleznete v odkazu.