Cenová úroveň v turistických destinacích se výrazně liší

Publikováno 18.05.2022

Německý statistický úřadu (Destatis) publikoval studii srovnávající ceny nejčastějších služb na dovolené podle zemí. Pro srovnání využil jako základ cenovou úroveň v Německu.

 

Nejdráže z evropských zemí vychází Itálie. Cenová hladina restauracích a hotelech je zde o 3 % nižší než v Německu. Ostatní země jsou výrazně levnější. Ve Španělsku zaplatili turisté za restaurační a hotelové služby o 17 % méně než v Německu a na Kypru o 19 % méně. Turisty oblíbené země, Řecko (-21 %) a Chorvatsko (-24 %), byly ještě levnější. Malta a Portugalsko byly přibližně o 30 % levnější než Německo. V zemích mimo EU v Severní Makedonii, Černé Hoře, Bulharsku a Albánii stojí pobyt v hotelu a návštěva restaurace přibližně o 50 % méně.

Ti, kteří se vydají na dovolenou na africký kontinent, ji mohou absolvovat také výrazně levněji. V Tunisku zaplatili turisté v restauracích a hotelech o 29 % méně. Mauricius je levnější dokonce o 49 %.

V Dominikánské republice a Mexiku byly restaurační a hotelové náklady o více než polovinu nižší (-55 %). V Turecku a na Maledivách byla cenová úroveň restauračních a hotelových služeb nejnižší ze všech vybraných zemí, a to -64 %.

Zdroj: https://www.destatis.de/