Jeďte na dovolenou mimo termíny letních prázdnin v Německu a ušetříte!

Publikováno 08.06.2017

Letošní prázdniny jsou již konečně na dosah ruky, takže je nejvyšší čas si vybrat tu správnou letní dovolenou. Ať výlety do hor nebo koupání u moře. Správně vybraná letní dovolená bude nezapomenutelným zážitkem pro Vás a celou rodinu. Na našich stránkách nabízíme zájezdy německých a rakouských cestovních kanceláři a proto bychom Vám rádi dali tip, díky kterému si vyberete ideální dovolenou za nejlepší cenu.

V Německu a Rakousku jsou totiž letní prázdniny v jiném termínu než u nás. Prázdniny jsou také dlouhé pouze šest týdnů a termín se liší u každé spolkové země. To vede někdy ke komickým situacím, kdy rodiny z různých spolkových zemí nemohou najít společný termín pro letní dovolenou.

Rozložení prázdnin pro každou spolkovou zemi má však své opodstatnění, jelikož mají být prevencí dopravnímu chaosu a také rozvíjet turismus v Německu. Z tohoto důvodu je velice dobré se informovat, kdy má spolková zem, z které chcete odlétat letní prázdniny. Ceny zájezdů jsou nižší mimo termín prázdnin a předejdete také kolonám na dálnicích. V Rakousku mají zas letní prázdniny buď od 1.7 do 03.09.2017 nebo od 08.07 do 10. 09. 2017. Bavorsko zas má prázdniny od 27. července do 9. září. To znamená, že mnohem výhodnější ceny získáte v červenci než v srpnu, kdy bude mnohem větší poptávka po zájezdech. Můžete tedy využít svátků, které jsou 5. a 6. července a vyjet i s celou rodinou do Vámi zvolené destinace. Přehled prázdnin ve spolkových zemí naleznete v tabulce. Přejeme Vám krásnou dovolenou a co nejvíce sluníčka. Váš Airstop.cz.

Termíny prázdnin Německých spolkových zemích