Istanbul - město dvou kontinentů

Publikováno 30.08.2016

Navštivte Istanbul, největší turecké město, které leží v Evropě i Asii. I Istanbul se tak dá rozdělit na evropskou a asijskou část. Při návštěvě zde na vás čeká netradiční mix obou kultur. Je rozhodně na co se těšit!

Láká vás návštěva blízkého východu, ale na dovolenou ve Spojených arabských emirátech či jiných zemí vám nezbývají peníze? Specifickou atmosféru blízkého východu si můžete užít i v Turecku!

V evropské části města na vás čekají nádherné historické monumenty. Perlou je historické centrum města, které pochází již z dob Římské říše. Historická atmosféra je zde tak přítomná na každém vašem kroku. Celá historie města Istanbul sahá až do časů antiky. Istanbul je známý také pod jmény Konstantinopol, Cařihrad nebo Byzanc. Všechna tato pojmenování mají úzkou souvislost s historií města. V centru města nezapomeňte navštívit Konstantinův sloup nebo Sulejmanovu mešitu.

Za návštěvu rozhodně stojí také palác Dolmabahce. Jedná se o obrovský komplex, který zabírá 700 metrů čtverečných a je uznávanou dominantou města. V Istanbulu na vás také čeká jedinečná kuchyně a kultura. Projděte si uličky Istanbulu, kde se mísí orient s evropskou kulturou a užijte si tuto jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru, kterou při své dovolené v Turecku s námi můžete prožít.