Kam létali naši turisté o prázdninách nejvíce?

Publikováno 07.10.2021

Vítězem letošního prázdninového žebříčku nejnavštěvovanějších destinací je Řecko. Na druhém místě skončilo Španělsko a dále pak Turecko. Do Řecka lákala turisty během prázdnin dobrá epidemiologická situace a s tím spojená pouze mírná omezení jak na dovolené, tak i po návratu zpět domů. Do Řecka bylo k dispozici také poměrné dobré letecké spojení.

Zajímavé je srovnání s obdobím před covidem, tedy s rokem 2019. O prázdninách 2019 bylo u našich zákazníkům s velkým odstupem nejžádanějíš Turecko. Tato země ztratila co do návštěvnosti nejvíce. Naopak Řecko se oproti roku 2019 hodně vyšvihlo.

Z publikovaných dat je zřejmé, že v tomto roce obecně zákazníci více preferovali evropské země. Vedle Turecka poklesl o prázdninách výrazně zájem i o Egypt. Domníváme se, že zákaznici letos vybírali destinace, které jsou z jejich pohledu více bezpečné a kde mohou případně očekávat lepší zdravotní péči. Samozřejmě velkou roli hrálo i zařazení Turecka a Egypta (z hlediska českých úřadů) do tmavě červené barvy, tedy mezi země s velmi vysokým rizikem nákazy.