Německé CK se dívají do budoucnosti s větším optimismem

Publikováno 16.02.2022

Pozitivní trend z ledna pokračuje i v únoru a index prodejního klimatu v cestovním ruchu v Německu dosahuje úrovně, která byla naposledy zaznamenána v únoru 2018. Očekávání do budoucna se oproti lednu výrazně zlepšují ale i současná situace je hodnocena pozitivněji.

 

 

Podle průzkumu hodnotí 27 % účastníků současnou situaci jako dobrou a 50 % jako uspokojivou. Ještě v lednu hodnotily dvě třetiny cestovních kanceláří současnou situaci v prodeji jako špatnou. Pokud jde o prodej cestovních služeb v posledních dvou až třech měsících, téměř tři čtvrtiny uvedly, že se oproti předchozímu roku zvýšil. To však není překvapivé, protože možnosti cestování byly loni v únoru mnohem omezenější než v tomto roce.

79 % respondentů předpokládá, že v nadcházejících šesti měsících bude vývoj lepší než v roce 2021. 18 % však očekává pouze srovnatelnou poptávku v porovnání s předchozím rokem.

Co se týká tržeb v cestovním ruchu v příštích šesti měsících, podíl těch, kteří očekávají zlepšení situace, se oproti lednu zdvojnásobil. V předchozím měsíci pouze 31 % dotazovaných uvedlo, že očekává zlepšení situace v oblasti příjmů, nyní je to 64 %.