Objevte historický Kos

Publikováno 28.01.2017

Vydejte se s námi objevovat krásy řeckého ostrova Kos, který získává u českých turistů stále více na své oblíbenosti. Ostrov Kos dokáže uspokojit většinu turistů, neboť se na tomto malém ostrůvku (na délku měří pouhých 45 km) můžete setkat jak s bohatou historií, tak i s příjemným relaxem. A díky německým cestovním kancelářím se dočkáte toho nejvyššího možného komfortu.

Největším lákadlem ostrova Kos jsou samozřejmě písčité pláže, které omývá průzračně čistá voda. I z toho důvodu každoročně právě sem míří turisté z celého světa, aby si mohli na své dovolené opravdu odpočinout. Zostrova Kos, díky jeho strategické poloze, můžete podniknout lodní výlety na nedaleké řecké ostrovy, ale třeba i k tureckým břehům (vzdálenost k nim není ani 5 km).

Kos byl domovem otce všech lékařů – Hippokrata. Právě zde tedy můžete najít slavný Hippokratův platan, o kterém se traduje, že jej sám zasadil a vyučoval pod ním svoje žáky. Strom se nachází v blízkosti Hradu rytířů Řádu sv. Jana a je nejnavštěvovanější antickou památkou celého ostrova. Pokud máte rádi antické památky, jistě byste neměli opomenout ani Asklepion, což je stará antická nemocnice, ve které snad působil i samotný Hippokrates.

Pro procházky je ostrov Kos jako dělaný, neboť jde o rovinatý ostrov. Jedinou výjimkou je menší kopec, nejčastěji uváděná nadmořská výška je 846 m. Vychutnejte si tedy příjemné večery procházkami po ostrově. Je to příjemný kontrast pouhému nic nedělání na plážích.