Omán se znovu otevírá turistům!

Publikováno 14.09.2021

Omán od 1.9.2021 umožňuje vstoupit do země každému, kdo má ukončené očkování a disponuje certifikátem o vakcinaci schválenou látkou. Stále je také potřeba doložit negativní PCR test, ne starší 72 hodin před příletem do destinace. Pokud cestující nebudou mít test, mohou ho podstoupit až na letišti v destinaci, nicméně musejí podstoupit karanténu, dokud nedostanou negativní výsledek. Další podmínkou ke vstupu do Ománu pro občany ČR je vízum.

Omán se nachází v jihovýchodní částí Arabského poloostrova. Je obklopen Ománským zálivem z jedné a Arabským mořem z druhé strany. Ideální období, kdy navštívit Omán je během měsíců října až dubna, panuje zde teplé a slunečné počasí. Zajímavou oblastí pro dovolenou je Salalah. Zde v měsících květen až září přicházejí monzuny a deště, které mění klima v tomto regionu a napomáhá tak k zajímavým scenériím. Dále jsou v této oblasti krásné písčité pláže a kvalitní resorty. Jedná se tak o velice zajímavou destinaci pro exotickou dovolenou.

Na našich stránkách naleznete nabídku zájezdů jak přímých letů, tak s přestupem. Cestovní kanceláře nabízejí většinou lety s přestupem v hlavním městě Ománu, Maskatu a pokračují do Salalahu.

Naše nabídka zájezdů: Omán