Ostrov Tenerife - romantika, kterou musíte zažít

Publikováno 05.08.2015

Ostrov věčného jara – takto je označován jeden z Kanárských ostrovů – ostrov Tenerife. Místní příjemné klima má vliv na přírodu, která celému ostrovu dodává jedinečnou atmosféru. Tenerife je často nazýván také nejzelenější ostrov. Stejně jako i na dalších Kanárských ostrovech zde najdete krajinu, kterou utvářela vulkanická činnost. Terén tohoto ostrova je velice členitý – od rovného pobřeží až po vysoké hory.

Tenerife je také skvělým místem pro milovníky sportu – na své si zde přijdou potápěči i stoupenci dalších vodních sportů, jako je plachtění, windsurfing, surfing a další. Na Tenerife si můžete zahrát také golf nebo tenis, zajezdit si na koni či si vyzkoušet paragliding. Škála možných aktivit je opravdu velmi široká a tak se zde bude bavit i ten, kdo dává přednost aktivně strávené dovolené na Kanárských ostrovech.

Opomenout nemůžeme ani jedinečné pláže tohoto ostrova. Pokud dáváte přednost méně rušným plážím, pak je pro vás jako stvořená pláž Bollullo. Tato pláž také patří k jedněm z nejčistších na celém ostrově. Další přírodní pláží je například Los Patos, kterou najdete v severní části ostrova. Pokud chcete zažít něco netradičního, navštivte pláž ležící na jihu ostrova – Candelaria – kde na vás čeká rozpálený černý písek. Ostrov Tenerife má co nabídnout i milovníkům historie – navštívit můžete například pyramidy Guimar. Pro příjemně strávenou dovolenou se nabízí celá škála možností, využijte tedy naší nabídky a vydejte se na ostrov Tenerife.