Překrásné Řecko

Publikováno 04.03.2017

Chcete-li si užívat sluníčka plnými hrstmi, zcela jistě si pro svou dovolenou vyberte si z mnoha řeckých ostrovů, kde máte asi největší jistotu toho, že se mráčků nedočkáte. Řecké ostrovy nabízí turistům mnoho ze svých krás, můžete zde objevit nádherné starověké památky, které odkazují až k samotným počátkům evropské civilizace.

Pokud plánujte vyrazit na řecké ostrovy a ještě nemáte zcela vybráno, zkuste zvolit Lesbos, který je známý třeba i svou vynikající kuchyní. Největší povědomí z hlediska gastronomie má Lesbos díky kallonským sardinkám a také olivám. Olivový olej právě z Lesbosu je jedním z nejkvalitnějších vůbec.

Proč navštívit Lesbos? Pokud milujete dávnou historii, může vám i Lesbos nabídnout mnoho ze svých krás. Ostrov byl osídlen již před 6 tisíci lety, zmínka o ostrově Lesbos je dokonce i Homérově Illias a Odysea. Stejně jako na ostrově Kréta, i na tomto ostrově žila společnost, která po sobě zanechala nádherné památky. V průběhu léta si můžete užívat na plážích, na jaře a na podzim naopak podnikat túry po zdejších horách.

Plánujete-li tedy vyrazit na dovolenou na některý z řeckých ostrovů, Lesbos je vynikající volbou, stačí si pouze vybrat z naší bohaté nabídky dovolené na ostrově Lesbos a vyrazit na objevování krás dávné starověké historie.