Řím, navždy věčné město

Publikováno 01.10.2018

Pokud jste již vyčerpali dovolenou nebo hledáte zajímavou destinaci pro romantický prodloužený víkend, je Řím ideálním místem. Toto hlavní město Itálie nabízí, užasnou směs kultury, architektury, gastronomie a samozřejmě nesmíme opomenout ani skvělou italskou módu. Je to také jedno z nejstarších měst v Evropě a byl již hlavním městem Římské republiky a tak se budete procházet po místech, po kterých již kráčel Caesar, Cicero, Kleopatra a další osobnosti, které se spolupodílely na našem pochopení společnosti a demokracii.

Mezi nejstarší památky tak patří Koloseum, ve kterém se dřív odehrávaly zápasy na život a na smrt, Romun Formanum, Pantheon zasvěcené nejdříve všem bohům a později panně Marii. Tyto antické stavby jsou mezi barokními kostely a renesančními paláci. I přes tuto slohovou rozmanitost působí architektura Říma velice harmonicky. Samostatným státem ve městě, který taky stojí za Vaší pozornost je Vatikán a papežský palác, který se v něm nachází. Procházku z Vatikánu zakončete za západu slunce u řeky Tibery.

Mosty z bílého kamene, zalité zlatavým, zapadajícím sluncem jsou vrcholem krásné prohlídky města. V noci můžete navštívit pulzující čtvrť Travestere. Ta se nachází hned vedle Vatikánu a úzké uličky, výborné tapas bary a příjemné vinárny jsou ideálním místem pro doznění večera. Travestere ještě není zcela objevená turisty. Po ulicích vystupují umělci a hudebníci a lidé stojí na ulici se skleničkami vína a popíjí.

Večeře v Italii začíná jako v mnoha jižních státech až okolo osmé nebo deváté, takže bary se plní až po desáté hodině. Řím nabízí vše, co italská gastronomie nabízí. Lahodné sladké pečivo v malých rodinných pekárnách, výbornou pizzu a lahodné domácí těstoviny. Rozhodně se však vyplatí jako ve všech turistických destinacích trochu odejít z hlavního davu a najít si malou restauraci v okolních uličkách. Kvalita je často výrazně vyšší a cena zas nižší.

V Římě si můžete, odpočinou, přijít zcela na jiné myšlenky a ochutnat to nejlepší v italské kuchyni a proto neváhejte a užijte si toto jedinečné město s prastarou historií.