Vzdálenost z Prahy Vzdálenost z vybraného místa 264 km
Délka jízdy 2h 44m
S online rezervací za nejvýhodnější cenu. Ušetříte na parkování zjistit více

Lipsko

Letiště v Lipsku/Halle bylo postaveno již v roce 1927 a od té doby prošlo mnoha rekonstrukcemi. Toto letiště není pouze výchozím bodem do turisticky nejnavštěvovanějších destinací, ale také do destinací vzdálených. S letištěm v Lipsku spolupracuje 23 leteckých společností, které létají do 50 destinací v 16 zemích. Intenzita letů je v průměru 252 týdně.

oficiální webové stránky letiště 
  • Výhodné parkování
  • O letišti
  • Jak na letiště

Parkování nedaleko letiště – online rezervace

Nejvýhodnější tarif pro dlouhodobé parkování naleznete na parkovištích, který zajišťuje společnost Holiday Extras GmbH. Parkoviště jsou spojena s terminály mikrobusovou dopravou, která je zdarma. Je možné si zde vybrat i ubytování na 1 noc plus parkování na celou dobu Vaší dovolené. Nejlevnější tarif obdržíte při následujícím postupu: Rezervujte si místo na parkovišti co nejdříve předem. Vytiskněte se potvrzení a to při příjezdu na parkoviště odevzdáte. Obsluha parkoviště Vás následně přepraví i s kufry až k terminálu. Cesta trvá dle konkrétního parkoviště 5-15 minut. Pokud máte u Airstop.cz objednaný zájezd nebo letenku a chcete pomoci s rezervací, můžete se telefonicky nebo emailem obrátit na naše pracovníky.

Z České republiky pojedete po silnici E55 (dálnice A17) přes Drážďany a sjedete výjezdem 1 na dálnici A4. Potom vyjedete výjezdem 76 směrem na Lipsko a pojedete po dálnici A14. Vyjedete sjezdem 21 a pohodlně dojedete na terminál. Cestu si můžete naplánovat na www.cz.map24.com

Poloha a vzdálenost
Letiště se nachází 16 km jihovýchodně od Lipska.

GPS-Data:
Letiště: 51.423992, 12.236356

Adresa:
Flughafen Leipzig/Halle
Terminalring 11
D-04435 Leipzig/Halle

 

Doprava vlakem:

Z České republiky jezdí mnoho mezistátních a regionálních vlaků. Z České republiky většinou jedou s jedním přestupem v Drážďanech. Cesta trvá z Prahy 3 hodiny a 50 minut. K letišti Leipzig Halle patří také vlastní vlakové nádraží, ze kterého můžete pohodlně dojít přímo na terminál. Každou půl hodinu jezdí také letištní expres z hlavního nádraží.

Doprava autobusem:

Z Prahy jezdí několikrát denně přímé autobusy na Leipzig central station. Do Lipska jezdí společnosti DB, Flixbus a další. Centrální autobusové nádraží (ZOB) leží u hlavního nádraží, ze kterého jezdí vlak pravidelně na letiště.

Doprava taxíkem:

Stanoviště taxislužeb se nachází u východu z terminálu B. Cesta do centra města trvá cca 15 minut. Kontakt na taxi:

DTS Taxi Service GmbH Leipzig
Tel: +49 341 4233
Homepage: www.dts-taxi.de

4884 - Funktaxi Leipzig
Tel: +49 341 4884
Homepage: www.taxi4884.de

Funktaxi Leipzig GmbH
Tel: +49 341 600500
Homepage: funktaxi-leipzig.de

Proč zvolit Airstop