Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Vzdálenost z Prahy Vzdálenost z vybraného místa 330 km
Délka jízdy 3h 20m
S online rezervací za nejvýhodnější cenu. Ušetříte na parkování zjistit více

Berlín

Nachází se asi osmnáct kilometrů jihovýchodně od centra města, leží na území spolkové země Braniborsko. Hlavní terminál má rozlohu 360 tisíc metrů čtverečních, dominantou letiště je 72 metrů vysoká řídící věž. Letiště má přímé napojení na dálnici, jeho součástí je nové železniční podzemní nádraží „Letiště BER - Terminál 1-2“, kde od 26. října 2020 zastavuje linka berlínské městské dráhy. Na letišti zastavují i regionální a dálkové vlaky a také autobusy. Letiště by mělo přepravit 40 milionů pasažérů ročně. Pro srovnání, pražské Letiště Václava Havla v roce 2019 odbavilo rekordních 17,8 milionu cestujících. Terminál 1 má roční odbavovací kapacitu 25 milionů pasažérů, Terminál 2 šest milionů a Terminál 5 zhruba deset milionů. Dosavadní letiště Tegel a Schönfeld obsloužila v roce 2019 dohromady necelých 36 milionů cestujících. Do roku 2025 a po dostavbě třetího terminálu má kapacita letiště vzrůst na 45 milionů pasažérů ročně a do roku 2040 pak na 55 milionů. Ze stávajícího letiště Schönefeld se stal Terminál 5 nového letiště Willyho Brandta. I pro Schönefeld je nově používán kód BER místo dosavadního SFX. Stejný kód bude nově platit i pro letiště Tegel, které bylo od 8. listopadu definitivně uzavřeno.

oficiální webové stránky letiště 
  • Výhodné parkování
  • O letišti
  • Jak na letiště

Parkování nedaleko letiště – online rezervace

Nejvýhodnější tarif pro dlouhodobé parkování naleznete na parkovištích, který zajišťuje společnost Holiday Extras GmbH. Parkoviště jsou spojena s terminály mikrobusovou dopravou, která je zdarma. Je možné si zde vybrat i ubytování na 1 noc plus parkování na celou dobu Vaší dovolené. Nejlevnější tarif obdržíte při následujícím postupu: Rezervujte si místo na parkovišti co nejdříve předem. Vytiskněte se potvrzení a to při příjezdu na parkoviště odevzdáte. Obsluha parkoviště Vás následně přepraví i s kufry až k terminálu. Cesta trvá dle konkrétního parkoviště 5-15 minut. Pokud máte u Airstop.cz objednaný zájezd nebo letenku a chcete pomoci s rezervací, můžete se telefonicky nebo emailem obrátit na naše pracovníky.

Letiště BER se nachází na jihovýchodě Berlína a je velmi dobře napojeno na silniční síť. Přímá trasa k terminálům 1 a 2 je po dálnici A113, z té pak sjedete na sjezdu „Flughafen Berlin Brandenburg“.

Chcete-li se dostat na terminál 5, sjeďte z dálnice A113 na křižovatce „Schönefeld-Süd“ nebo použijte silnici B96a, která vede kolem terminálu.

Přes A113 jste do 15 minut na berlínské dálnici A100 a na jih za 10 minut na Berliner Ring (A10).

 

Poloha a vzdálenost:
Letiště Berlin ca. 20 km jižně od Berlína

GPS-Data:
Letiště: 52.364044, 13.508999

Adresa:
Flughafen Berlin Brandenburg
Willy-Brandt-Platz
2529 Schönefeld

Flughafen Berlin Brandenburg
Terminal 5
12529 Schönefeld

Z Berlín Hauptbanhof tedy hlavního nádraží jezdí Airport Express přímo na letiště Berlín a jízda trvá zhruba půl hodiny. Každou hodinu jezdí také regionální vlak.

Dojet také můžete jedním s S-Bahnu, které jezdí ve dvacetiminutových intervalech. Jezdí tam linky S9 a S45.
Linka S9 jezdí přes Spandau - Berlin-Stadtbahn - BER T5 - BER T1-2, každých 20 minut
Linka S45 jezdí přes Südkreuz - BER T5 - BER T1-2, každých 20 minut
Dále můžete použít Express bus nebo městské autobusy.

Proč zvolit Airstop