Lanzarote - úžasná příroda na dosah

Publikováno 21.03.2015

Víte, na kterém ostrově Kanárských ostrovů najdete jedinečnou přírodu? Bez pochyby na ostrově Lanzarote, který láká milovníky přírody, zvířat a přírodních úkazů již mnoho let a stále je zde co objevovat. Lanzarote leží v bezprostřední blízkosti Afriky a vznikl díky bouřlivé sopečné činnosti, která se na povrchu tohoto ostrova podepsala do dnešních dní. Návštěvníci se tak mohou těšit na jedinečný ráz ostrova Lanzarote.

Všichni milovníci přírody by si jistě neměli nechat ujít návštěvu národního parku Timanfaya, který se nachází v rozsáhlém pohoří Montans del Fuego. O bezpečnost návštěvníků se starají zkušení průvodci, kteří jsou schopno poskytnout mnoho zajímavých informací o místí fauně a flóře. Součástí tohoto národního parku jsou i vřídla, jezírka a lávová pole. Navštívit můžete také jedinečné lávové jeskyně Cueva de los Verdes.

Kromě přírodních krás si na ostrově Lanzarote můžete užít i klasických radostí dovolených. Ostrov nabízí krásné pláže jako stvořené k odpočinku a relaxaci. Večer se můžete zajít pobavit do restaurace či baru. Na dovolenou na Lanzarote vezměte i své děti – čeká zde na ně například akvapark, park Rancho Texas se cvičenými papoušky nebo podmořské safari