Žádná omezení pro tranzitující cestující s odlety z Německa a Rakouska!

Publikováno 14.01.2021

V posledních dnech úřady v Německu a Rakousku zpřísňují vstupní formality pro vstup do země. Tato omezení však neplatí pro cestující, kteří skrze Německo a Rakousko pouze tranzitují. Pokud máte tedy od nás zakoupený zájezd s odletem z Německa nebo Rakouska do jiné destinace, můžete bez omezení dojet na letiště, zde zaparkovat a v klidu odletět na dovolenou.

Německo
Pokud odlétáte na dovolenou z některého německého letiště a Německem tedy pouze tranzitujete, nemusíte se prokazovat negativním PCR testem (patrně ale budete tento test potřebovat v cílové zemi), neplatí pro Vás povinnost karantény, ani nemusíte vyplňovat žádný formulář. Po cestě byste v Německu neměli nikde zbytečně zastavovat. Doporučujeme ale, abyste měli při ruce cestovní doklady k Vaší dovolené.

Rakousko
Rovněž pokud odlétáte na dovolenou z Vídně, nemusíte mít negativní test na Covid-19 (patrně ale budete tento test potřebovat v cílové zemi) ani nemusíte absolvovat v Rakousku karanténu. V případě kontroly se prokážete doklady/letenkami k Vaší dovolené. Kromě zastávky na WC byste ale po cestě na letiště neměli nikde zastavovat. Před cestou na letiště byste měli pouze vyplnit formulář, kde deklarujete, že Rakouskem tranzitujete: https://1url.cz/8zcpM