Dominikánská republika

Info o destinacích

Dominikánská republika

Dnes
31 °C
Doba letu
≈ 10h 40m
Měna - 1 = DOP
0.4 Kč
Časový posun
-6, 8:32
Zájezdy
O Dominikánské republice
Tipy na výlety
Galerie
Počasí a kdy jet
Formality & víza
Zájezdy od 25 445

O Dominikánské republice

Domikánská republika a jejích 10 miliónů obyvatel omývá Karibské moře. Po Kubě se jedná o nejlidnatější stát v celém Karibiku. Ve vnitrozemí však naleznete divoké džungle a krásnou lidovou architekturu, která Vás opravdu okouzlí. Koloniální atmosféra na Vás bude dýchat na každém rohu.

Okouzlí Vás i vynikající kulinářské speciality. Dějiny Dominikánské republiky sahají až do předkolubijské doby, kdy ostrov obývali domorodé kmeny, které však byli brutálně vyvražďovány. Až po příchodu misionáře Bartolomé de Las Casas, který bojoval za práva domorodých kmenů se situace indiánu začala zlepšovat. Ostrov byl do konce 17. století rozdělen mezi Francii a Španělsko. Kolonie Španělska vyhlásila nezávislost v roce 1821. Nezávislost nad Haitskou nadvládou získali až o 24 let později. I další dějiny tohoto krásného státu byly pohnuté. Nejdřív pod nadvládou jednoho diktátora, posléze druhého. Dominikánskou republiku také na chvílí obsadila americká vojska, aby sklidnili občanské nepokoje. Přes 98 % obyvatelskva mluví španělsky a jen 2% minorita mluví kreolštinou.

Mezi vyhledávaná místa patří Punta Cana, Puerto Plata, Juan Dolio, Boca Chica, La Romana, Samana, Playa Dorada, Santo Domingo.

Santo Domingo
Hlavní město Dominikánské republiky je nejstarším městem amerického kontinentu a leží na jihu země. Je to také největší město Domikánské Republiky, jelikož má 3,8 miliónů obyvatel. V historickém středu města na Vás dýchne zvláštní renesanční a barokní atmosféra, která je opravdu jedinečná. Zažijete nezapomenutelné spojení koloniálních staveb a nejmodernější architektury. V Santa Domingu můžete také vidět nejstarší katedrálu Ameriky. Jmenuje se Basilica Menor de la Virgen de La Anunciación a byla postavena v roce 1540. Jeden čas v ní dokonce odpočívaly Kolumbovy ostatky. V hlavním městě je také nejstarší univerzita Ameriky, která byla založena v roce 1538. Každý rok v červnu se zde koná slavný merengue festival. Merengue je populární lidový tanec, který Vás svou energičností zcela vtáhne.  

Punta Cana
Punta Cana je opravdový ráj na zemi a naleznete ji na východě země. Celý okres Punta Cany má 54  000 obyvatel. Najdete zde kokosové palmy, které nabízejí příjemný stín a bílé písčité pláže lákají k Vašemu odpočinku. Kolem pobřeží se také táhne dlouhý korálový útes. K nejznámnějším plážím patří 50 km dlouhá Playa Bavaro kolem které mají své pobočky nejznámnější světové hotelové řetězce. Od roku 2006 nabízí Punta Cana více jak 25 000 hotelových pokojů.  Naleznete zde také dva národní parky. Národní park Punta Cana a překrásný ostrov Saona. Nechte svou duši toulat, užívejte si kreolské a mezinárodní kuchyně a zkuste početné možnosti sportovního vyžití jak ve vodě, tak na souši. Malá sídliště se speciálními restauracemi a nákupní centra se postarají o rozmanitost Vašeho volného času. Mezi vyhledávané letoviska patří Boca Chica, Juan Dolio, La Romana, Punta Cana. 

Puerto Plata
Největší město severu, které se rozkládá podél překrásné pláže Playa Dorada známé jako „Zlatá pláž“. Puerto Plata je provincii Dominikánské Republiky a město má přes 130 000 obyvatel. Jméno má svůj původ od na ostrově všudypřítomného Kryštofa Kolumba. Naleznete zde luxusní prázdninové centrum s exkluzivními hotely, restauracemi, nákupními centry, golfovým hřiště, jezdeckým zázemím. Můžete tu navštívit i lanovku, která spojuje město s vrcholkem Pico Isabel de Torres, který je vysoký 793 metrů. Před přístavem objevíte pevnost Fortaleza San Felipe, která za diktatury byla vězení a nyní se v ní nachází muzeum. Na východě města můžete navštívit lihovar, ve kterém rodina Brugal vyrábí karibský rum. Patří k jednomu ze tří největších producentů rumu v Dominikánské Republice. V centru města se můžete procházet uličkamy, které lemují barevné domy z koloniální doby. Říká se, že nejkrásnější ulící je Calle Bellér. Můžete se také projít po populární mořské kolonádě Malecon. V okolí naleznete rybářskou vesnici Cabarete s vlastní kilometrovou pláží, které vybízí k nesčetnému množství vodních sportů. Stabilní slunečné počasí s osvěžujícím vánkem od moře, pláže a krystalově čistá voda přitahují každoročně mnoho turistů.

Samana
Tento poloostrov se nachází v severozápadní části Dominikánské republiky. Naleznete zde nádherné písečné pláže a neobvyklou tropickou vegetaci. Poloostrov má rozlohu 1000 km čtverečních. Uvidíte na něm kokosové palmy, zálivy bez jediného člověka, hory svítící zelení, rurální vesničky a rybářské domky. Turistickými destinacemi jsou Las Terrenas, Las Galeras a Santa Barbara. Před poloostrovem se také nachází populární ostrov Cayo Levantado. Poloostrov nabízí pro každého něco, tak aby se naplnil Váš sen o karibské dovolené. Od ledna do března tu můžete také pozorovat jedinečnou přírodní událost. Uvidíte námluvy velryb, které chtějí zaujmout samičku hlasitým zpěvem. Při troše štěstí uvídíte také narození plejtváka nebo jeho mládě. Letní noci můžete i protancovat v jednom z místních barů a diskoték v rytmu latinskoamerické hudby. Noční život zde začíná po dvanácté hodině a bary navštvují turisté i lokální obyvatelé ostrova.

 

Tipy na výlety

Dobrodružný výlet k Damajagua vodopádům z Puerto Plata.

Připravte se na jedinečný zážitek. Mezi kopci na severu ostrova se nachází překrásný klenot, který naleznete pouze tam. Objevíte vodopády, které ztékají po bílém vápenci. Čeká Vás celkem 27 vodopádů, které jsou dostupné v závislosti na výšce vody. Pojedete Safari Jeepem džunglí a vodopády s Vámi navštíví zkušený průvodce. Po kratičkém bezpečnostním školení se začnete brouzdat po přírodních pramenech a dobývat místní jeskyně. To vše doprovázené zpěvem exotických ptáků. Labyrint z tunelů a žlábků obklopuje vodopády. Některé z nich jsou vysoké až 4 metry. Ty odvážnější u Vás mohou z vodopádů také seskočit. Za dvanáctým vodopádem vznikly přírodní skluzavky tak neváhejte a sklouzněte se přímo do dalšího vodopádu. Dodržujte však vždy pokyny zkušeného průvodce. Až se vyřádíte ve vodopádech, vezme Vás průvodce do deštného pralesa, kde budete moct obdivovat exotická zvířata a rostliny. Samozřejmě se vždy můžete zchladit v jednom z vodopádů. Odjezd je z jednoho hotelů v Puerto Plata mezi osmou a devátou hodinou. Nezapomeňte se vzít pohodlné oblečení a uzavřené boty. Jedná se o jednodenní výlet a oběd bývá většinou zahrnut v ceně.  Výlet se nedoporučuje osobám se sníženou pohyblivostí, těhotným ženám a dětem pod 8 let.

Cena se pohybuje okolo 65 dolarů za osobu

Jednodenní výlet na Saona Island z Punta Cany

Ostrov Saona je karibská oáza veliká 42 kilometrů čtverečních. Nachází se na jižním cípu Dominikánské republiky. Jméno ostrova bylo původně Adamanay a pocházelo od Taino indiánů. Kryštof Kolumbus jej však při své druhé platbě do Ameriky v roce 1494 přejmenoval podle svého přítele Michale da Cuneo ze Savony na Saona. Na ostrůvek budete odvezeni lodí s přestávkou v přírodním bazénu. Voda tam sahá pouze po boky, ale její průzračnost Vás okouzlí. Při troše štěstí dokonce uvidíte mořské hvězdice. Na ostrově se můžete brouzdat ve vodě a pozorovat ryby, navštívit open bar nebo se prospat v jedné z houpacích sítí. Můžete také hrát volleyball na pláži a k tomu ochutnávat dominikánské speciality. Ty zahrnují kuřecí, hovězí, rýži, fazole, salát a ovoce. Můžete se také procházet po pobřeží nebo zkusit rovnou vše. Výlety začínají většinou mezi šestou a sedmou hodinou ranní a končí večer.

Cena se pohybuje okolo 80 dolarů.

Pozorování velryb na Samaná

Jedinečný zážitek zažijete na poloostrově Samaná. Kolem něj se vyskytují velryby hrbaté, také nazývaný plejtvák dlouhoploutvý nebo keporkak. V zimě se připlouvají z Grónska a můžete jich zahlédnout až pět tisíc. Velká část Dominikánské republiky se nachází pod ochranou přírodního prostředí. Již od šedesátých let se stát zabýval uchováním přírodní diverzity ostrova. Proto je jeden z karibských státu, který ma nejlépe zachovaný ekosystém. Poloostrov se nachází na severu ostrova a obklopuje jej atlantický oceán, který vás okouzlí svou jedinečřnou modří a poskakujícími velryby. Ty doplavaly do Dominikánské republiky, aby se mohli pářit. Těhotné samice pak jsou v zálivu a hladají nejlepší místo pro své nenarozené děti. Tyto jedinečné savce můžete pozorovat od ledna do března a můžete si vybrat z široké škály výletů. Takže si můžete vybrat ten pravý výlet pro Vás. Budete moct pozorovat námluvy těchto překrásných savců a poslouchat jejich námluvní zpěv.

Jednodenní výlet stojí okolo 50 dolarů.

Safari do Monkeyland

Tento výlet Vás zavede do džungle ostrova. Navštívite totiž Monkeyland neboli zem opic. Budete moct pozorovat Kotuly ve svém přirozenám okolí jak si vesele hrají hluboko v džungli. Celý výlet trvá pět hodin. Budete se projíždět v safari jeepu. Navštívíte také lokální botanickou zahradu i místní kakaovou a kávovou plantáž. Můžete také ochutnat čerstvé ovoce od jednoho z místních farmářů. Ráno Vás vyzvedne Váš transfer v Punta Caně nebo Bavaru. Posléze pojedete k venkovskému sídlu typickému pro Dominikánskou republiku. Tam Vám také ukážou typické plantáže. Poznáte obyvatele farmy a dozvíte se o biologických metodách zpracování kakaa, kávy, vanilky, skořice a jiných produktů, které rostou v Dominikánské republice. Ochutnáte také výborné tropické ovoce, které se můžete i nakoupit do hotelu. Potom zas nastoupíte do vozu a pojedete kopcovitou silnící přímo do džungle. Vystoupíte v Monkeyland. To je dva hektary velké území, ve kterém žíjí Kotuly. Kotul ja menší opička s maskou, která připomíná lebku. Provede Vás kanadský pár, který zkoumá tyto opičky již 35 let.
Opičky jsou zvyklé na kontakt s lidmi, tak nebudťe překvapení když Vám jedna přistane na ramenech. Rádi také pózují před kamerou.

Výlet stojí okolo 70 dolarů.

Hodina surfu na Macao Beach

Užijte si dálší perfektní zážitek a naučte se surfovat při soukromých hodinách surfu. Budete se učit na jedné z nejkrásnějších plážích na Macao Beach, která je na atlantický straně Dominikánské republiky. Okouzlí Vás nádherný výhled a možnost u toho sportovat. Učit Vás bude kvalifikovaný učitel, který učí již minimálně pět let. Naučí Vás pádlovat a vstát na prkně. Potom všechno naučené můžete zhodnotit přimo na mořských vlnách. Budete vyzvednuti u hotelu a posléze odvezeni do Macao Beach. Tam potkáte svého učitele surfu a hned započne Vaše hodina na pláži. Surfové prkno Vám bude samozřejmě zapujčeno. Vše Vám bude vysvětleno a po ukončení úvodu můžete plavat v moři. Váš učitel Vám bude celou dobu k dispozici. Po ukončení hodiny na Vás bude čekat košík s ovocem a kokosová voda. Po ukončení lekce budete odvezeni zpět k Vašemu hotelu. Můžete si zvolit, zda chcete výlet dopoledne nebo odpoledne. V ceně je samozřejmě vypůjčení prkna, transfer, občerstvení a certifikovaný učitel.

Výlet stojí okolo 70 dolarů.

Počasí a kdy jet

Dominikánská republika mé celoroční teploty okolo 30 stupňů. Nejnižší teploty jsou od prosince do února, kdy mohou klesnout až na 19 stupňů. To se však stává jen zcela výjimečně a průměrné teploty i v zimních měsících jsou 27 až 29 stupňů. Teplota vody se celoročně pohybuje od 27 do 30 stupňů. Děšťových dnů je nejvíce v červnu a to průměrných 12 dnů. I relativní vlhokost je celoročně podobná a to 75-79%. Hlavní turistická sezóna je od listopadu do dubna. 

Formality & víza

Pro vstup do země je nutné zakoupit turistickou kartu v ceně 10USD na letišti v destinaci a dále je vyžadován vlastní cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z destinace, platí pro občany České republiky Slovenska. Držitel jiného cestovního pasu je povinen se informovat o pasových a vízových povinnostech do dané destinace na příslušné ambasádě. V zemi se vyskytl Zika virus.

Zájezdy do destinace Dominikánská republika

Kam můžete jet

Puerto Plata & Samanaod 30 342
Punta Canaod 30 212
Santo Domingood 32 474

Nejlevnější zájezdy do destinace

Dominikánská republika, Punta Cana, Playa Dominicus

83 %
Recenze
(529)
Viva Dominicus Beach by Wyndham

Dominikánská republika, Punta Cana, Playa Dominicus

83 %
Recenze
(529)
MapaFoto
 • Wellness
 • Přímo na pláži
 • Potápění
 • Vhodný pro děti
 • Miniclub
 • Posilovna
 • Bazén
 • Tenis
 • Vodní sporty
 • Dětské hřiště
 • Dětský bazén
 • Písečná pláž
 • Svatební cesta
 • Surfování
 • WIFI k dispozici
 • 7 nocí
 • All inclusive
 • Letecky
Cena za osobuod 30 212

Dominikánská republika, Punta Cana, Playa Bavaro

82 %
Recenze
(356)
Vista Sol Punta Cana Beach Resort & Spa

Dominikánská republika, Punta Cana, Playa Bavaro

82 %
Recenze
(356)
MapaFoto
 • Wellness
 • Přímo na pláži
 • Potápění
 • Vhodný pro děti
 • Posilovna
 • Bazén
 • Tenis
 • Vodní sporty
 • Dětské hřiště
 • Dětský bazén
 • Písečná pláž
 • WIFI k dispozici
 • 7 nocí
 • All inclusive
 • Letecky
Cena za osobuod 30 212

Dominikánská republika, Puerto Plata & Samana, Cabarete

81 %
Recenze
(317)
Viva Tangerine by Wyndham, A Trademark All Inclusive

Dominikánská republika, Puerto Plata & Samana, Cabarete

81 %
Recenze
(317)
MapaFoto
 • Wellness
 • Vhodný pro děti
 • Posilovna
 • Vodní sporty
 • Dětské hřiště
 • Dětský bazén
 • Písečná pláž
 • Svatební cesta
 • WIFI k dispozici
 • 7 nocí
 • All inclusive
 • Letecky
Cena za osobuod 30 342

Inspirujte se recenzemi našich zákazníků

Žádné recenze nebyly nalezeny

Proč zvolit Airstop

Globe
18 let Vám přinášíme vysokou kvalitu cestování za skvělé ceny
Plane
Garance stejné ceny jako přímo u cestovní kanceláře
Compass
Největší německé a české cestovní kanceláře na jednom místě
Card
Rezervace online s možností platby platební kartou