Kanárské ostrovy

Info o destinacích

Kanárské ostrovy

Dnes
28 °C
Doba letu
≈ 4h 40m
Měna - 1 = EUR
25.44 Kč
Časový posun
-1, 12:59
Zájezdy
O Kanárských ostrovech
Tipy na výlet
Galerie
Počasí a kdy jet
Formality & víza
Zájezdy od 12 402

O Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy bývají díky své rozmanité krajině s evropskou a africkou vegetací nazývány „minikontinentem v Atlantiku“. 2000 metrů vysoké horské pohoří je známý výrazné divokou a fascinující krásou. Klid a odpočinek naleznete na překrásných písčitých plážích. Pro ty, kteří raději sportují nabízejí Kanárské ostrovy mnoho sportovních aktivit jako je potápění, vodní lyžování, surfování, plachtění, golf, plážový volejbal a squash. Mnoho místních restaurací, barů a kaváren Vás okouzlí příjemnou atmosférou. Mezi vyhledávané ostrovy patří Gran Canaria, Lanzarote, Tenerife, Fuertevenura, La Palma, La Gomera. Kanárské ostrovy leží 100 až 500 kilometrů od východního pobřeží Afriky a spojuje je příjemné subtropické klima. Jak si však vybrat ten pravý ze sedmi ostrovů? My Vám rádi poradíme s výběrem.

Ostrov - GRAN CANARIA

350 slunečných dnů nabízí tento ostrov a je rájem pro všechny milovníky opalování. Hlavně jih je uzpůsoben turismu a rodinám, které milují lehce se svažující pláže mezi Playa del Inglés a majákem Maspalomas. Obrovské jsou písečné duny, které jsou položené za majákem a jsou oblíbeným místem pro opalování. V vnitrozemí ostrova jsou hluboké rokle, voňavé borovice a odlehlé horské vesnice. Serpentiny obklopující skalní masivy otevírají pohled na sněhobíle vesničky nalepené na úpatí hor. Cruz de Tejeda je nejvyšší místo ostrova. Je zajímavý hlavně přírodním úkazem, jelikož mraky přichází z vlhkého severu a mizí na pomezí ostrova hned při příchodu do suchého jihu. Nejznámějším bulevárem ostrova je Calle Mayor de Tirana v hlavním městě Las Palmas. Je rájem pro milovníky nákupů a staré město je také velice krásné. O víkendech se zde konají malé trhy s lokálními delikatesami. Kdo se prochází úzkými uličkami města se trochu cítí jako ve středověku. Gran Canaria je úžasným ostrovem pro milovníky pláží, přírody, nákupů a nočního života.

San Augustín
San Augustín se nachází na jihu Kanárských ostrovů a táhne se podél bizardní příkrého pobřeží se dvěma zátokami, které jsou z části ohraničené skalami. Autobusové spojení jezdí do Playa del Inglés, Maspalomas a Las Palmas. Nad skalnatým pobřežím vede pěší cesta do Playa del Inglés. Vhodné místo pro surfaře, možnosti zábavy nabízí obchodní centrum s restauracemi a obchody.

Playa del Inglés
Moderní prázdninové centrum na jihu ostrova nabízí mnoho hotelů, apartmánů a bungalovů v překrásných zahradách. Playa del Inglés je známá svou 6km dlouhou a 100 metrů širokou písčitou pláží, která se rozprostírá až sousednímu místu Maspalomas. Písčité duny jsou oblíbené zvláště u nudistů. Středem Playa del Inglés je Yumbo centrum, kde se nachází banky, lékaři a supermarkety.

Maspalomas
Maspalomas leží na jižní špičce Kanárských ostrovů ve fascinující dunové krajině. Ty největší stěhovavé duny jsou z části přísně chráněny, protože v nich hnízdí ojedinělé druhy ptáků. Návštěvníci, kteří chtějí toto jedinečné panorama vidět, musí se vydat krajinou na zádech velbloudů. Mezi Playa del Inglés a Maspalomas se nachází zóna Campo Internacionál a 18 jamkové golfové hříště.

Los Palmitos
Nadšence přírody přitahuje údolí Palmitos. Leží asi 12km od Maspalomas ve vnitrozemí a je ideální odpočinkovým místem se zajímavými výletními cíli. Obzvláště oblíbený je přírodní ráj „park Palmitos“, ve které žije přes 1500 druhů ptáků

Puerto de Mogán
Kdo chce poznat Kanárské ostrovy z jejich druhé stránky, měl by navštívit idylické místo Puerto de Mogán. V malých restauracích a barech v přístavu se můžete seznámit s lahodnou kanárskou kuchyní anebo se projet na lodi a vychutnávat atmosféru přístavu. Sem se sjíždějí jachtaři z celého světa. Puerto de Modán je vhodným výchozím bodem pro výlety do okolí.

Playa del Cura
Malé prázdninové místo leží v zátoce ohraničené skalami. Zde se nachází přírodní kamenno-písčitá pláž a je trochu odlehlá od Playa de Amadores, což je uměle vytvořená zátoka se světlým pískem. Naleznete zde malé nákupní středisko. 

Playa de Taurito
Díky jemnému písku na pláži a skalnímu ohraničení je Playa de Taurito u návštěvníků velmi oblíbená. Ve středu údolí se nachází velká laguna Lago Taurito. Playa de Taurito je vhodným výchozím bodem pro výlety do horského světa Kanárských ostrovů.


Ostrov - LANZAROTE

Tento ostrov patří mezi nejohnivější Kanárské ostrovy. Přes třetina ostrova byla pochována před 300 lety při výbuchu sopky Výbuch celý ostrov pokryl lávou a popelem. V národním parku Timanfaya Vám průvodci ukáží rádi aktivitu sopek. Nalijí kýbl vody do jámy a po pár vteřinách vystřelí proud horké páry. Někdo považuje pláž Famara za nejkrásnější pláž Španělska a opravdu tato 100 metrů dlouhá pláž nabízí překrásnou kulisu sopek a tyrkysového moře. Je také ideální pláži pro surfování a výlety na kitech. Ke koupaní se kvůli silnému příboji bohužel nehodí. Pokud hledáte místa na koupání, tak je východní strana ostrova pro Vás tou pravou. Naleznete na ní překrásné pláže, které díky své šířce poskytují příjemnou intimitu každému z návštěvníků. Na jihu se můžete projet na velbloudech přes Ohňové hory a shlédnout surreální krajinu ostrova. Můžete se také projít po národním parku Timanfaya. Na ostrově většinu roku neprší díky výhodným pasátovým větrům. Nechte se okouzlit tímto sopečným ostrovem a jeho černými plážemi. Ostrov je ideální pro všechny milovníky koupání a dobrodružné duše, který se chtějí nechat okouzlit sopečnou krajinou.

Playa Blanca
Playa Blanca jako dřívější rybářská vesnice se nachází na jihu ostrova Lanzarote. V minulých letech se stala oblíbenou prázdninovou destinací, aniž by ztratila svůj původní charakter. Velká pláž Playa Dorada ve středu je ideálním místem pro odpočinkovou dovolenou. Mnoho kaváren a barů zvou jak přes den, tak večer ke snění a tanci.

Puerto del Carmen
Je největším prázdninovým centrem ostrova se živoucí mezinárodní atmosférou. Objevte kilometrovou pobřežní promenádu se širokou nabídkou restaurací, barů, butiků a obchodů se suvenýry. Nebo se projděte do 12km vzdáleného hlavního města Arrecife, kam několikrát denně jezdí linkový autobus. Ve starém přístavu můžete večer přihlížet místním obyvatelům při hraní boccia. 

Costa Teguise
Vhodně položené hotelové komplexy v upravených zahradách, dlouhá plážová promenáda, obchody, útulné restaurace a bary – to je Costa Teguise. Za svůj vzhled vděčí španělskému umělci a architektovi Césarovi Manriquemu. Moderní prázdninové centrum má více zátok ke koupání, umělých i přírodních.


Ostrov - FUERTEVENTURA 

Nelekněte se po příletu na ostrov. Celý ostrov je šedý a plný kamene a působí skoro jako krajina Marsu. Zeleň jako na ostatních ostrovech bychom zde hledali marně. Ale pohled na tyrkysové moře Vám určitě vyrazí dech. Na pustém ostrově před pobřežím Afriky jsou kilometrové pláže. Jemný, světlý písek je až k horizontu ostrova a celých 50 kilometru pobřeží. Proto je tento druhý největší Kanárský ostrov ideální ke koupání. Tyrkysové moře je zcela průzračné a ostrov poskytuje nekonečné pláže. Pustý ostrov před Afrikou je zcela dělaný pro plážovou dovolenou.Ostrov však nabízí mnohem víc než pouze pláže. Vyhlídkový bod Mirador Morro Velosa rozhodně stojí za Vaší návštěvu. Kdo z Valle de Santa Inés pojede směrem Berges Tegú nemůže odbočku na vyhlídku přehlédnout. Z 650 metrů vysokého bodu máte překrásnou vyhlídku na severní část ostrova a na duny Corralejo. V nich se také nachází sněhobílá vesnička Las Playitas, která připomína andaluské vesničky. Fuerteventura je ideálním ostrovem pro všechny milovníky pláží, surfaře, rodinnou dovolenou a také lidi, které chtějí zažít aktivnější dovolenou.

Costa Calma
Costa Calma je čím dál více oblíbenějším prázdninovým místem, jsou zde ideální podmínky pro windsurfaře, útulné hotely a apartmány, stejně jako klidné okolí s mnoha restauracemi a obchodním centrem. Linkový autobus jezdí několikrát denně do ostatních míst ostrova Fuerteventura.

Corralejo
Corralejo leží v malé zátoce a je vzdálené asi 35km od hlavního města ostrova Puerto del Rosario. Nabízí značný počet restaurací, obchodních a zábavních center. Večerním místem setkání místních obyvatel i turistů je Plaza. Přírodní zázrak ostrova je asi 6km jižně položená dunová krajina El Jable. Vychutnejte si výlet do chráněné krajinné oblasti.


Ostrov - TENERIFE

Tenerife je se svými 2057 metry čtvereční největší Kanárský ostrov. Je to také ostrov nejvíce rozmanitý. Sever připomíná Hawai a nikde jinde není příroda tak rozmanitá. Naleznete zde jemné pískové pláže a masivní skály na pobřeží. Také zde však naleznete zelená údolí a bizarní skalní masivy. Naleznete zde divoké liliovníky a metrové pryšce. Ty proměňují ostrov na rozkvetlý ráj. Na jihu však naleznete kilometrové pláže a nad vším trůní nejvyšší hora Španělska. Teide je vysoký 3715 metrů a obklopují jej malebné koloniální vesničky. Překrásná je pěší cesta přes pohoří Anaga a napínavé jsou cesty okolo Pico del Teide. Také milovníci pláží si přijdou na tomto ostrově na své. Nejkrásnější je pláž Playa de las Teresitas, která je známá svým jemným pískem. Pláž se nachází u hlavního města Santa Cruz a pochází ze Sahary a je obklopena stovkou palem. Playa de los Cristianos zas patří k nejvíce navštěvovaným plážím. Pro rodiny s dětmi je zas nejideálnější Playa del Duque u Costa Adeje. Má nejjemnější šedý písek a klidné vlny. Surfaří milují pláž Playa El Médano. Tenerife je pravým ostrovem pro aktivní dovolenou a pro lidi, které se nebojí dobrodružství a milují zelenou přírodu.

Costa Adeje/Playa de las Americas
Prázdninové centrum se nachází na jihu ostrova. Klidné a rušné úseky rezortu se střídají a nabízejí zábavu pro každého. Především pulsující Playa de las Americas přitahuje velké množství návštěvníků. Jděte na procházku po 8km pobřežní promenádě od Los Cristianos až do Costa Adeje. Zde se nachází architektonicky krásné kvalitní hotely a uměle vytvořené pláže. K aktivnímu odpočinku Vás zve 18 jamkové golfové hřiště.

Playa Paraiso
Rybářská vesnice přitahuje především návštěvníky, kteří mají rádi klid a samotu. Nachází se asi 12km od Playa de las Americas a disponuje volejbalovým hřištěm. Navštivte zvláštní atrakci „Tenerife Pearl“.

Puerto de la Cruz
Elegantní prázdninová destinace na severu ostrova přitahuje návštěvníky celoročně příjemnými teplotami. Historická část města ve španělském koloniálním stylu stojí za návštěvu. Puerto de la Cruz je vhodným výchozím bodem pro pořádání výletů a přírodních exkurzí. Za zmínku stojí botanická zahrada „Loro parque“ nebo „Bananera el guanche“, kde se dozvíte vše o pěstování banánů.

Ostrov - LA PALMA

Tento ostrov je zhruba tak velký jako Hamburk a žije zde 85 000 obyvatel. Je zcela protkán pěšími stezkami, které činí přes 850 km. Ostrov je Španěly přezíván La Isla bonita, tedy krásný ostrov, jelikož je tento ze všech kanárských ostrovů nejzelenější. Kdo vyrazí na tento ostrov, nejede ležet na pláži, ale prožít aktivní dovolenou. Rozhodně tu naleznete překrásné zálivy, ale pravým pokladem ostrova je jeho zelené bohatství. Mnoho z pěších stezek vede u pobřeží a tím máte možnost zahlédnout dramatické panoramata. Často cesty vedou kolem mýtických, skoro zapomenutých míst, kolem roklí a kaňonů, kolem kterých nevedou ani žádné cesty pro auta. Nejdobrodružnější je cesta na okraj Caldera de Taburiente. To je sopka s největším kráterem světa. Na šířku má totiž celých deset kilometrů. La Palma přesvědčí k chůzi i odpůrce pěší turistiky. Překrásnou je také vesnička San Andrés, která je nejstarším osídlením ostrova a můžete v ní zahládnout klasickou architekturu ostrova. Koupat se můžete v přírodním bazénu Charco Azul.  Ostrov je správnou volbu pro milovníky přírody a odpůrce masového turismu, jelikož je snem pro každého pěšího turistu.

Ostrov - LA GOMERA

Na tento ostrov také neletí přímé lety. Můžete se na něj však dostat z jihu Tenerife trajektem do San Sebastián de La Gomera. Díky tomuto omezení ostrov také nepatří mezi masově navštívené. Velké hotelové komplexy a turistická centra byste zde hledali marně. Můžete se zde však ubytovat v apartmánech, finkách nebo prázdninových domech. Domy mají barevné fasády a kontrastují se zelení místní přírody. La Gomera je druhým nejmenším ostrovem a má pouze jedno pohoří a dříve byl ostrovem subkultury hippie. Cyklistické túry po pohoří jsou opravdu pouze pro fyzicky zdatné, jelikož ostrov je plný extrémně strmých serpentin. Staré kozí stesky Vás provedou přírodou kolem divokých roklí a rozkvetlých údolích. Z 1487 metrů vysokého Garajonay vedou nekonečné svahy a údolí až rozeklanému pobřeží. V národním parku naleznete také největší souvislí vavřínový les na světě. Na banánových plantážích zas roste specifický banán tohoto ostrova. Je menší a lahodně aromatický. Nejoblíbenější pláže ostrova jsou v údolí Valle Gran Rey. Pláž Playa de Valle Gran Rey leží mezi pobřežím La Playa a La Puntilla. Pláž del Ingles zas oplívá divoce romantickým šarmem. Ideální pro děti je laguna Charco del Conde. La Gomera je správným ostrovem pro všechny sportovní duše, který si chtějí odpočinout mimo turistické destinace. Ostrov Vás dostane svojí atypickou přírodou rychle do kolen.

Ostrov - EL HIERRO

Tento ostrov je nejmenší z Kanárských ostrovů a je od roku 2012 chráněn UNESCO. Ostrov se svými 11000 obyvateli není uzpůsoben masovému turismu a díky silným vlnám se nehodí pro dovolenou u moře. Ostrov však láká svou překrásnou přírodou. Ostrov jakoby nebyl dotčen civilizací a turismem. Okraj Evropy Vás okouzlí meditativní samotou. Neexistuje zde průmysl ani velká města. Na ostrov neletí ani žádné přímé lety. Musíte přestoupit na Tenerife nebo Gran Canaria. Pro milovníky sportu je tento ostrov ideální. Můžete zde jezdit na horském kole, putovat po horách nebo se potápět. Právě pro potápěče je tento ostrov jako stvořený. Voda je průzračná a můžete zahlédnout různé druhy velryb a manty obrovské. Nádherný je pohled je na podmořskou vyhaslou sopku El Bajón. Sopka je domovem pro mnoha druhů ryb, tak se připravte na opravdu nádhernou podívanou. Ostrov je pro všechny milovníky potápění a klidu. Zažijte nedotčenou přírodu a jedinečný podmořský svět tohoto ostrova.

Tipy na výlet

Fakultativní výlety zprostředkovává místní agentura, s rezervací pomáhá delegát.

Safari na velbloudech € 36,-

Kanárské ostrovy á la carte € 60,-

Casa romantica € 57,-

Přístavní město Las palmas € 24,-

Jízda na katamaránu € 50,-

Jeep safari € 43,-

Možnost potápění, jízdy na koni a hraní golfu

Počasí a kdy jet

Gran Canaria

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Nejvyšší teplota

21

22

22

22

23

24

25

26

26

26

24

22

Nejnižší teplota

14

14

15

16

17

18

19

21

21

19

18

16

Teplota vody

19

18

18

18

19

20

21

22

23

23

21

20

Délka slun. svitu

6

7

7

8

8

9

9

9

8

7

6

6

Deštivé dny

8

5

5

3

1

1

1

1

1

5

7

8

Relativní vlhkost

72

73

73

73

72

74

77

76

75

75

74

73Fuerteventura

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Nejvyšší teplota

19

19

20

21

23

24

27

27

26

24

21

19

Nejnižší teplota

12

12

13

13

15

16

19

19

18

17

15

13

Teplota vody

18

18

17

17

18

20

21

22

22

22

20

19

Délka slun. svitu

6

7

7

8

9

10

11

11

8

7

6

5

Deštivé dny

7

5

4

2

1

0

0

0

0

4

5

7

Relativní vlhkost

68

67

64

61

63

63

59

62

66

67

68

66

Formality & víza

Platný občanský průkaz nebo cestovní pas pro občany České republiky a Slovenska. Držitel jiného cestovního pasu je povinen se informovat o pasových a vízových povinnostech do dané destinace na příslušné ambasádě.

Zájezdy do destinace Kanárské ostrovy

Kam můžete jet

Fuerteventuraod 15 518
Gran Canariaod 14 375
Lanzaroteod 17 139
Tenerifeod 14 860
Všechny regionyzobrazit

Nejlevnější zájezdy do destinace

Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Las Palmas

78 %
Recenze
(106)
Bull Astoria

Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Las Palmas

78 %
Recenze
(106)
MapaFoto
 • Bazén
 • WIFI k dispozici
 • Vhodný pro děti
 • Cyklistika
 • Vyhřívaný bazén
 • Wellness
 • Posilovna
 • Vodní sporty
 • Dětská herna
 • Písečná pláž
 • 7 nocí
 • Polopenze
 • Letecky
Cena za osobuod 14 375

Kanárské ostrovy, Tenerife, Puerto De La Cruz

85 %
Recenze
(89)
Don Manolito

Kanárské ostrovy, Tenerife, Puerto De La Cruz

85 %
Recenze
(89)
MapaFoto
 • Bazén
 • WIFI k dispozici
 • Posilovna
 • Wellness
 • Písečná pláž
 • 7 nocí
 • Polopenze
 • Letecky
Cena za osobuod 14 860

Kanárské ostrovy, Tenerife, Puerto De La Cruz

81 %
Recenze
(62)
Parque Vacacional Eden

Kanárské ostrovy, Tenerife, Puerto De La Cruz

81 %
Recenze
(62)
MapaFoto
 • Bazén
 • WIFI k dispozici
 • Vhodný pro děti
 • Vnitřní bazén
 • Wellness
 • Dětský bazén
 • 7 nocí
 • Polopenze
 • Letecky
Cena za osobuod 15 500

Inspirujte se recenzemi našich zákazníků

Žádné recenze nebyly nalezeny

Proč zvolit Airstop

Globe
18 let Vám přinášíme vysokou kvalitu cestování za skvělé ceny
Plane
Garance stejné ceny jako přímo u cestovní kanceláře
Compass
Největší německé a české cestovní kanceláře na jednom místě
Card
Rezervace online s možností platby platební kartou