Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Mauricius
Info o destinaci

Mauricius

 • Dnes
  26 °C
 • Doba letu
  ≈ 11h 35m
 • Měna – 1 MUR =
  0.5028 Kč 0.0198 € 0.0914 zł 7.0624 Ft
 • Časový posun
  +2h, 01:58

Mauricius

Bezvízový režim, vlastní cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z destinace, platí pro občany České republiky a Slovenska. Držitel jiného cestovního pasu je povinen se informovat o pasových a vízových povinnostech do dané destinace na příslušné ambasádě.Upozorňujeme, že v souvislostí s novým coronavirem mohou jak cílová země, tak i země navštívené po cestě na dovolenou měnit vstupní formality. Za dodržení těchto podmínek a za případně vzniklé vícenáklady odpovídá zákazník. Z důvodu zpřísněných hygienických opatření mohou být některé hotelové služby omezeny nebo nemusí být k dispozici.

 • O Mauriciu
 • Tipy na výlety
 • Počasí a kdy jet
 • Formality & víza

Asi 1000 km východně od Madagaskaru leží jedna z perel Indického oceánu - Mauricius. Patří společně s La Réunionem k Maskarénám. Nejedná se však jen o jeden ostrov, ale o dva velké a několik menších ostrovů. Největší ostrov nese název Mauricius a druhý ostrov nese název Rodrigues.
Palmami lemované pláže na tyrkysově modrém moři, korálový útes, osamocená hornatá krajina a přátelská tvář multikulturních měst řadí Mauricius k nejoblíbenějším turistickým destinacím v Indickém oceánu. Při procházkách po ostrově objevíte vlnící se pole s cukrovou třtinou, čajové a banánové plantáže. Láká Vás i lahodná kořeněná kreolská kuchyně. Mezi vyhledávaná místa patří Le Morne, Flic en Flac, Belle Mare, Trou aux Biches, Port Louis

Ostrov nabízí po celý rok tropické klima a má jen dvě roční období. Od října do dubna je na ostrově léto a přes 30 stupňů. Od května do října je „zima“ a na ostrově je teplota okolo 26 stupňů. To jsou ideální teploty pro aktivnější dovolenou. Mauricius disponuje celkem 160 kilometry písečnými pláži a průzračnou vodou její odstíny se mění od zelené po tyrkysovou. Ve středu ostrova zas jsou sytě zelené lesy, které můžete prozkoumat. Osvěžit se můžete lahodnou kuchyní, která je plná francouzských a indických vlivů.

Na ostrově se platí rupií.

Jižní pobřeží 

Skoro na jižním pobřeží leží poloostrov Le Morne Brabant s dětsky přátelskými lagunami a písčitými plážemi. Pittoresk skalní hora na zemi a jedna velká korálová houba v moři. V jedné mezeře vnějšího útesu okolo Mauricius fouká pro zkušené surfaře silný jižní vítr. Dál do vnitrozemí lákají kávové plantáže u Chamarel a k putování ke stejnojmennému vodopádu za přírodním zázrakem „7-barevnou zemí.“ Země je hnědá, zelená, červená a fialová. Tento přírodní fenomém vznikl z proměnou půdy. Jedná se o kombinaci deště a železité zeminy.

Na půvabném jihozápadní pobřeží leží Bel Ombre, malá rybářská vesnice obklopená plantážemi a lesy. Na jihu ostrova před pobřežím je také jedinečný podzemní vodopád. Jedná se sice o optický klam, ale zahlídnout ho můžete ze známého kopce La Morne Brabant.

Západní pobřeží 

Ostrovní metropole Port Louis je pestrá a neposedná od přístavu až po ovocný a zeleninový trh a nejlepší místo ke studování mauritijské rozmanitosti. Města má 170 000 obyvatel a hlavním bodem města je jeho trh. Tam nakoupíte vše od potravin po překrásné látky či oblečení. Celé město je však skvělé pro nákupy a do toho můžete navštívit důležité památky jako mešitu Jummah a nebo park Reine de la Paix.
Ohnivě červené flamboyant a barevné hinduistické chrámy lemují cestu k prázdninovému resortu okolo Flic en Flac. V další blízkosti žijí v Casela Birdpark nádherně barevní ptáci ze všech tropických míst na zemi. Za pláží Tamarin se tyčí hora Montagne du Rempart nazývána jako „Matterhorn jihu.“ 

Severní pobřeží

Jen 12km severně od Port Louis se nachází koupací středisko zálivu Grand Baie. Na cestě tam se vlní pole s cukrovou řepou a mezitím ostrovní pozoruhodnost „Pampelmousse“, romantická botanická zahrada s těmi nejvzácnějšími druhy palem celého světa. Má také nejvíce druhů rostlin na celém světě. Slavná je vodní lilie Victoria Regia. Důvodem je její obrovská velikost a stabilita, která udrží na vodě i dítě. Zahrada je veliká 90 hektarů.

Grand Bais je také kulinářským centrem celého ostrova a nikde nenaleznete tolik restaurací jako zde. Je také centrem nočního života a jsou tu diskotéky a bary. Nezapomeňte si dát typické kari.

Východně od Grand Baie leží Perybére a jen s málo hotely rybářská vesnice Grand Gaube. Na západním pobřeží se nachází také hlavní město Port Louis.

Východní pobřeží 

Rájem pro dovolenou na východním pobřeží jsou pláže Belle Mare. Odpočiňte si ve stínu causarin na modrém moři a bílém písku. Před pobřežím se nachází oblíbený Eiland ile aux Cerfs, na kterém leží golfové hřiště. Ostrov není obydlení a můžete na něj pouze lodí. Ve vnitru ostrova se tyčí sudené vyhlídkové hory Bambous a Lion. Mezi nimi se nalézá chráněná krajinná oblast Domine des Grands Bois. Hora Montagne du Lion (500m) vypadá jako majestátně se rozhlížející lev.

Fakultativní výlety a ceny jsou jen orientační. Tyto a další výlety zakoupíte přímo na místě od delegáta.

Hluboký jih - celodenní výlet podél nádherného jižního pobřeží. Cena: 70EUR//os.
Dodo a Modrý Mauricius - celodenní výlet s návštěvou hlavního města včetně jeho památek, muzea Blue Penny s originálními exponáty vzácné známky Modrý Mauricius. Návštěva krásné botanické zahrady. Cena: 60EUR/os.

Pamplemousses - návštěva botanické zahrady Pamplemousses, která patří mezi nejhezčí na světě. Možnost nákupu suvenýrů v Grand Bay. Oběd v L`aventure du Sucre, kde se také dozvíte o historii Mauricius a technologii výroby třtinového cukru. Cena: 35 EUR/os.
Ile aux Ceres - výlet na katamaránech. Plavba katamaránem podél východního pobřeží. Cena: 75EUR/os.

Výlet lodí za delfíny - pozorování delfínů s možností koupání. Cena: 65EUR/os

Výlet lodí na ostrov Ille Aux Ceres - orientační cena: 25 EUR/os

Procházka po mořské dně - dostanete potápěčskou přilbu a můžete se procházet po mořském dně. Cena: 35 EUR/os

Vedlejší náklady € 1,- = cca. 42,- Mauricius rupií

Cenová úroveň je podobná jako u nás.

V hotelu:
nealkoholické nápoje € 2,50,-
pivo € 4,-
láhev vína € 30,- snack € 10,-
večeře € 25,-
Mimo hotel jsou nápoje a jídla mnohem lev

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Nejvyšší teplota

30

30

30

29

27

26

25

25

26

27

29

29

Nejnižší teplota

24

24

24

23

22

20

19

19

19

20

22

23

Teplota vody

27

27

27

27

25

24

23

22

23

23

24

25

Délka slun. svitu

7

7

6

7

6

6

5

6

7

7

8

8

Deštivé dny

18

19

20

19

20

21

23

22

18

15

13

15

Relativní vlhkost

73

76

75

75

72

70

70

70

69

68

69

69

Bezvízový režim, vlastní cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z destinace, platí pro občany České republiky a Slovenska. Držitel jiného cestovního pasu je povinen se informovat o pasových a vízových povinnostech do dané destinace na příslušné ambasádě.

Proč zvolit Airstop