Řecko

Info o destinacích

Řecko

Dnes
33 °C
Doba letu
≈ 2h 30m
Měna - 1 = EUR
25.44 Kč
Časový posun
+1, 15:12
Zájezdy
O Řecku
Formality & víza
Galerie
Zájezdy od 8 790

O Řecku

Řecko je jedna z nejstarších kultur na našem světě a také kolébkou demokracie. Antické Řecko bylo dříve světovou velmocí a ovládalo Evropu a také část Malé Asie. Nyní se skládá z pevniny a 9800 ostrovů, z kterých je pouze 87 obydleno. Stopy minulosti jsou však všudypřítomné a v antických chrámech a ruinách můžete obdivovat vymoženosti antické kultury, která oplývala neobvyklou vyspělostí.

Nejkrásnějším úkazem antických dějin je athénská Akropole zasvěcená bohyně moudrosti a patronce města Pallas Athéně. Nyní v Athénách, které jsou stále hlavním městem Řecka, bydlí 650 000 obyvatel. Celé Řecko má však přes 10 000 000 obyvatel. Počasí v Řecku je po celý rok velice vlídné a nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen. V těchto měsících panuje teplota až 40 stupňů. V květnu, září a říjnu panuje příjemných 20-26 stupňů, takže dovolená u moře je možná i mimo hlavní sezónu a nejteplejší dny. Řecko je především cíl pro všechny milovníky překrásných pláží. Moře při ostrovech má tyrkysový odstín, který Vás nechá pochybovat, zda jste opravdu v Evropě nebo na Filipínách.

Řekové jsou také známí svou přátelskou vřelostí a lahodnou kuchyní, které Vás ještě měsíce po návratu nechá tesknout po Řecku. Jejich olivový olej je považován jako recept pro krásu a dlouhověkost, jelikož Řekové patří k národu, který se statisticky dožívá nejdéle. Řecko Vás také okouzlí svou rozmanitostí. Od vysokých zasněžených vršků po blankytné moře máte vše od sebe vzdálené maximálně pár stovek kilometrů. Musíte se také rozhodnout, zda chcete objevovat méně turistickou pevninu nebo překrásné ostrovy, které rozhodně mají co nabídnout.

Každý ostrov je totiž zcela odlišný, něž jeho soused. Je zcela na Vás zda si vyberete zelený Zakynthos, architektonické Santoriny, antický Rhodos, Mykonos, který je nyní Mekkou všech celebrit nebo Kyklady. I vnitrozemí je však zajímavé. Nejznámější je horský chrám Meteora nebo vesničky u Dračího jezera, které jsou vestavěny do masivní pískovcové skály. Řecké ostrovy jsou oblíbené jako ještě nikdy předtím. Vybrat si ten pravý ostrov může být trochu záludné, jelikož jsou opravdu velice odlišné.  Z tohoto důvodu Vám ostrovy rádi krátce představíme, aby jste získali aspoň zdánlivý přehled o hlavních ostrovech.

Santorin

Santoriny

A jeho hlavní město Fira se těší především v poslední době obrovské popularitě. Tato divoká sopka plná sněhobílých, romantických staveb, které jsou poutním místem pro všechny zamilované, kteří chtějí zažít nejromantičtější dovolenou svého života. I z tohoto důvodu není krása Santoriny už takovým tajemstvím jako ještě před pár lety. Rozhodně se však nezalekněte, jelikož Santoriny se rozhodně vyplatí navštívit.

Rhodos

Tento ostrov rozhodně patří mezi nejznámější ostrovy již od starověku. Od Kolosu z Rhodosu, který patřil mezi osm divů světa. Nyní je ostrov známy díky velkému počtu slunečních dnů. Tomu odpovídá i jeho přezdívka „Sluneční ostrov“. Nechte se okouzlit prastarou historií tohoto ostrova a překrásnými plážemi.

Mykonos

Mykonos momentálně patří mezi nejoblíbenější ostrovy Řecka. Poté co byl objeven pro svou krásu hollywoodskými hvězdami, se jeho popularita široce rozšířila a nyní je proslaven hlavně díky výborným party na ostrově. Bíle domy a kontrastující intenzivně modré dveře vytvářejí šarm ostrova. Úzké uličky, všudypřítomné balkóny, silně vonící květiny jsou jenom dobarvením celkového obrazu, který vytváří tento jedinečný ostrov. To vše omývá křišťálové moře. Nenechte si ujít ochutnávku vína v jedné z taverny, které jsou porostlé vinou révou, a během toho si užívejte jedinečné atmosféry tohoto ostrova. Užijte si tento krásný Kykladský ostrov, který nabízí dovolenou snů s překrásnou kulisou ostrova.

Kréta

I tento ostrov je velice populární a je i největším řeckým ostrovem. Tyrkysové moře a starověké památky Vás určitě okouzlí. Původně na Krétě sídlila starověká, velice vyspělá minojská kultura. Té je i připisovaná legenda Minotaura drženého v labyrintu. Zajmou vesnicí je Matala, kde dříve bydleli členové subkultury Hippies. Na tomto ostrově je také díky výhodným klimatickým podmínkám nejdéle teplo ze všech ostrovů. Proto ho bez starostí můžete navštívit ještě v říjnu. Mezi nejkrásnější pláže se řadí Preveli, která se nachází blízko Moni Preveli z níž můžete navštívit i známou kapli Kyriakis.

Zakynthos

Vítejte na tomto překrásném iónském ostrově. Zakynthos se právem řadí mezi nejkrásnější ostrovy Řecka a ročně je navštíven velkým množstvím turistů. To především díky známému vraku pašerácké lodi na pláži Navagio. Překrásná je také Kalamaki Beach, která je obklopená autentickými tavernami. Na pláži naleznete také hnízda karety obrovské. Ty jsou také maskotem ostrova, a pokud budete mít trochu štěstí, tak se s nimi můžete i proplavat v moři. Krásný záliv je také Limnionas. Zakynthos je správným ostrovem pro každého milovníka dobrodružství, přírody a tyrkysového moře.

Korfu

Císařovna Sissi milovala tento ostrov zcela oprávněně. Nechala si na něm vystavět svůj palác Achillion, který je ještě dnes k vidění. Ostrov patří s Krétou a Rhodosem mezi nejoblíbenější Řecké ostrovy. Ostrov je plný historických odkazů s plážemi, které předčí i Vaše nejkrásnější sny. Pláže jsou obklopeny olivovníky a divoce rostoucími Kumquat, které jsou nejmenší citrusy na světě. Nejvyšší hora ostrova je Pantokrator, což v překladu znamená vládce všeho. Na hoře také naleznete opuštěnou vesničku Paleo Períthia ve které můžete navštívit známou tavernu Fóros. Korfu je také známé díky svému velkému počtu klášterů a kostelů. Korfu město neboli Kérkyra má překrásné historické centrum, které je dokonce chráněné Unescem. Záliv Glyfada je plný krásných pláží a Myrtiotissa je zas rájem pro milovníky potápění.

Kos

Kos je třetí největší ostrov Dodekanů a 28 krát menší než Kréta a nachází se 3,5 km od Turecké destinace Bodrum a dokonce můžete dohlédnout až na asijskou stranu. Ostrov je totiž poměrně dlouhý, ale úzký, takže všechny zajímavosti jsou poblíž pobřeží. Díky tomu se můžete vždycky trochu schladit v blízském moři. O Kosu se také traduje, že má nejširší a nejkrásnější pláže celého Egejského moře. V letních měsících je na ostrově okolo 40 stupňů, které jsou ideální pro pobyt u moře nebo u bazénu. Na tomto ostrově Vás mezi květnem a říjnem rozhodně nečeká dešťové počasí. I Kos však nabízí krásnou přírodu stejně jak je tomu u ostatních řeckých ostrovů. Kos je známý také svým velice milým a vřelým obyvatelstvem, který Vám rád pomůže v jakékoliv situaci. Na ostrově je také velké množství cyklotras, které vedou kolem nejkrásnějších bodů ostrova. Hlavním městem ostrova je Kos ve kterém naleznete vybrané restaurace, butiky a útulné taverny. Nejznámější je taverna Ampávris, která se nachází pod širým nebem.

Chaldiki

Nyní se podíváme na Řeckou pevninu, i když se vlastně jedná o poloostrov, který svými výběžky připomíná tři prsty. Neskutečně dlouhé pláže, snové zálivy a to vše obklopené tyrkysovým mořem zaručuje nezapomenutelný zážitek. Do toho Vás překvapí příroda obklopující svou zelení celý poloostrov. Mysy se jmenují Kassandra, Sithonia a Athos. Poloostrov je plný úžasných plážových barů, které lákají návštěvníky všech generací. Na Chaldiki se dostanete nejlépe z letiště v Thesalloniky. V letních měsících je na poloostrově opravdu velké teplo, proto se nedoporučuje rodinám s dětmi jet v letních měsících na přímé slunce. Na Chaldiki však máte úžasné možnosti vodních sportů. Poloostrov Athos zas nabízí velké množství historických klášterů a kostelů.

Kefalonia

Jeden z méně turistických řeckých ostrovů si rozhodně získá Vaše srdce a stále se jedná o utajený místo mezi turistickými ostrovy. Ostrov, na kterém jsou bílé vesničky obklopeny olivovými háji, a to vše obklopuje tyrkysové moře. Tato krása je prorostlá barevnými květy, které celoročně lahodí každému pozorovateli. Malé dlážděné uličky vedou romantickými vesničkami a to vše obklopené překrásnou přírodou. Budete překvapeni také vřelostí místních obyvatel.  Kefalonia patří k Iónským ostrovům a je dokonce největší z nich. Na ostrově je přesně 22 pláží a zálivů, které jsou přímo dělané k odpočinku a koupání. Hlavním městem ostrova je Argostoli. V něm naleznete stylové kavárny, místní taverny a lokální trhy. Lixouri je druhým největším městem a kombinuje modernost s tradicí a je populární především u mladých lidí, které se zde setkávají a slaví nezapomenutelné večírky u pláží. Za návštěvu stojí rybářská vesnička Fiscardo, které jako jedna z mála přežila zemětřesení v roce 1953 a proto tam můžete obdivovat původní architekturu z 18. století. Nejznámější památkou na Kefalonii je grota Drongarati, která je stará přes 150 miliónů let. Na ostrově je, jako na každém Řeckém ostrově, také velké množství hradů, které měli ostrov chránit před útočníky z vody.

Paros

Tento ostrov se těší čím dál tím větší oblibě u návštěvníků Řecka a nachází se mezi Atény a Santoriny. Na ostrově Vás očekává tropické klima v letních měsících a příjemné podnebí v zimních měsících. Na ostrově jsou různé písečné pláže, o něco dále zas naleznete prastarý chrám nebo romantickou kapličku. Ostrov je součástí Kyklad a nabízí typickou řeckou kulisu, která se skládá z bílých domů obrostlých barevnými květy. Hlavním městem ostrova je Parikia a leží přímo u moře obklopené horskou kulisou. Na jihu ostrova se nachází kavárny, bary a místní kluby. Ty začínají navečer pulzovat životem a sjíždí sem i lidé z ostatních ostrovů. Nejstarší památkou na ostrově je osídlení z roku 2500 p.n.l. a Ancient Cementary, který vznikl 700 let před naším letopočtem. Krásnými vmísty jsou vesničky Lefkes a Naoussa i pláže Martselo a Krios.

Skopelos

Nekonečně dlouhé piniové lesy, olivové háje a divoké švestky Vás očekávají na ostrově Skopelos, kde byl natočen i muzikál Mamma Mia. Hlavním městem ostrova je Skopelos, který září se svými bílými domky přes tyrkysové moře. Na ostrově je celkem 120 byzanských památek a dokonce ruiny benátského hradu z 13. století. Na ostrově však rozhodně nehledejte masový turismus a tento ostrov má i o něco vyšší ceny než na ostatních řeckých ostrovech. Tento ostrov je však mekkou pro všechny gurmány. Nejlepší feta, olivy, ryby a cukety naleznete právě na tomto ostrově. Restaurace na ostrově nabízejí lahodné delikatesy jako tzatziki a mořské plody. To vše můžete zapít klasickým digestivem s názvem Ouzo. Večer můžete nechat doznít v jednom z lokálních barů s výhledem na moře. Nejkrásnější pláže ostrova jsou Panormos Beach, Milia Beach, Velanio Beach a Agios Ioannis Beach. Pro milovníky turismu ostrov nabízí 30 turistických stezek po celém ostrově a můžete se procházet piniovými lesy a můžete vystoupat i na nejvyšší horu ostrova, která nese název po známém řeckém orákulu Delphi. Z něj je překrásný výhled na celý ostrov a jeho lesy a olivové háje. Tento ostrov je utajený klenot pro všechny milovníky pravé řecké přírody.

Formality & víza

Platný občanský průkaz nebo cestovní pas pro občany České republiky a Slovenska. Držitel jiného cestovního pasu je povinen se informovat o pasových a vízových povinnostech do dané destinace na příslušné ambasádě.

Zájezdy do destinace Řecko

Kam můžete jet

Korfuod 14 290
Krétaod 12 961
Rhodosod 13 598
Zakynthosod 12 000
Všechny regionyzobrazit

Nejlevnější zájezdy do destinace

Řecko, Zakynthos, Alikanas

69 %
Recenze
(7)
Zante Village

Řecko, Zakynthos, Alikanas

69 %
Recenze
(7)
MapaFoto
 • Bazén
 • WIFI k dispozici
 • Vhodný pro děti
 • Posilovna
 • Dětské hřiště
 • Dětský bazén
 • 7 nocí
 • All inclusive
 • Letecky
Cena za osobuod 12 000

Řecko, Kréta, Gouves

63 %
Recenze
(43)
Hotel Despo

Řecko, Kréta, Gouves

63 %
Recenze
(43)
MapaFoto
 • Bazén
 • WIFI k dispozici
 • Vhodný pro děti
 • Dětské hřiště
 • Dětská herna
 • Dětský bazén
 • Písečná pláž
 • 7 nocí
 • All inclusive
 • Letecky
Cena za osobuod 12 961

Řecko, Lesbos & Lemnos, Eftalou

70 %
Recenze
(1)
Panselinos Hotel

Řecko, Lesbos & Lemnos, Eftalou

70 %
Recenze
(1)
MapaFoto
 • Bazén
 • 7 nocí
 • Polopenze
 • Letecky
Cena za osobuod 13 490

Inspirujte se recenzemi našich zákazníků

Žádné recenze nebyly nalezeny

Proč zvolit Airstop

Globe
18 let Vám přinášíme vysokou kvalitu cestování za skvělé ceny
Plane
Garance stejné ceny jako přímo u cestovní kanceláře
Compass
Největší německé a české cestovní kanceláře na jednom místě
Card
Rezervace online s možností platby platební kartou