Zanzibar

Info o destinacích

Zanzibar

Dnes
29 °C
Doba letu
≈ 9h 45m
Měna - 1 = TZS
0.01 Kč
Časový posun
+1, 8:16
Zájezdy
O Zanzibaru
Tipy na výlety
Galerie
Počasí a kdy jet
Formality & víza
Zájezdy od 24 769

O Zanzibaru

Zanzibar, který je součástí sousední Tanzánie, je oblíbeným ostrovem ležícím v Indickém oceánu. Skládá se z hlavního ostrova Unguja, severněji položeného ostrova Pemba a dalších téměř 50 malých okolních ostrůvků. S úrodnou vrchovinou, kokosovými palmami a plantážemi se skořicí, hřebíčkem, muškátovým oříškem, arabsko-afrikánským smyslem exotiky je právem nazýván „Ostrovem Koření“. Zanzibar je atraktivním cílem cesty, nejen díky nedotčenému podmořskému světu, ale také díky nádherným plážím s jemným bílým pískem, které patří k nejkrásnějším ve východní Africe. Kulturně je Zanzibar fascinující směsí Černé Afriky a arabského světa. Bělostně korálový písek a vůně kořeněných stromu Vás rozhodně okouzlí.

Kořením byl ostrov známý již ve středověku a jeho popularita stále stoupá. Dříve se jednalo o zanzibarský sultanát, jehož bohatství pramenilo hlavně z obchodu s otroky, slonovinou a kořením. Hlavně hřebíček pomomhl vytvořit monopol Zanzibaru na Evropským trhu. Následně byl Zanzibar pod portugalským, německým a britským vlivem. Britská nadvláda skončila v roce 1963, kdy ostrov získal samostatnos v rámci Tanzanie. Pozůstatky slavných dnů Zanzibaru můžete vidět v hlavním městě Stone Town. Tam můžete stále spatřit záblesky slavných a bohatých časů za sultanátu. V centru města se nachází sultánský palác a další impozantní budovy. Proto bylo centrum město vyhlášeno světovým dědictvím UNESCO. Město je jedinečné také svou směsí evropských, indických, arabských a afrických kultur. Ty vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru města.

Mimo město naleznete pláže lemované rybářskými vesničkami a pruzračné moře, které se leskne ve všech odstínech tyrkysové. Indický oceán zaručuje celoroční teploty pro koupání. Ostrov je také známý svými korálovými útesy. Tento přírodní úkaz v kombinaci s nespočtem barevných rybiček zaručují jedinečné podmínky pro potápění a šnorchlování. Pro plavání je vhodný východ či jihovýchod ostrova. Ten má pozvolný vstup do moře. Na severu je vstup do moře místy velice prudký a Indický oceán zde má také silnější vlny.

Tipy

 • Na ostrově je celoročně teplo, jelikož se nachází přímo na rovníku. Doporučujeme však vzít sebou jeden lehčí svetr, jelikož někdy prostory mohou být silně klimatizované.
 • Hotely v pokojích často nabízejí velké queen nebo kingsize postele. V některých případech hotel počítá s umístěním dítěte do postele rodičů. Ujistěte se proto před zájezdem, zda je Vám opravdu nabídnuta přistýlka. Přistýlky totiž nejsou zcela zvykem na ostrově.
 • Pro vstup na Zanzibar nejsou povinny žádná konkrétní očkování.
 • Na Zanzibaru jsou využívány zásuvky typu D, a proto je dobré sebou mít adaptér.
 • Na ostrově můžete platit dolary nebo tanzánským šilinkem. Při platbě kartou Vám bude účtována přířážka v hodnotě okolo 5%. Bankomaty jsou absolutní vyjímkou, tak si nezapomeňte vzít dostatek hotovosti sebou. Storpitné rozhodně potěší a průvodci jej z pravidla dokonce vyžadují.

Co na Zanzibaru nevynechat?

Rozhodně si udělejte výlet lodí se šnorchlováním. Barevné korály kolem ostrova jsou jedinečné a z lodě se prozkoumávají ještě lépe. Pokud vyjedete z jihu ostrova, tak můžete spatřit i delfíny. Prosím dbejte na to, abyste se k ním moc nepřiblížili. Certifikovaní průvodnci dbají i na blaho zvířat, tak aby nebyly vystaveny stresu.

Na ostrově si můžete užít i vodní sporty jako surf, kitesurf nebo kajak a to vždy za doprovodu hejna barevných ryb.

Stone Town

Nezapomeňte také navštívit historické centrum již zmíněného hlavního města. Arabský styl staveb a pevností Vás určitě okouzlí. V centru města jsou také malé obchůdky, kde si můžet zakoupit místní suvenýry.

Návštěva trhu

Darajani trh je jedním z hlavních trhů. Nabízejí na něm ryby, koření a látky. Čerstvé ryby jsou uzeny na dřevěných blocích. Tak jsou však skladovány i čerstvé ryby. Tento trh není typicky turistický, a proto zde lze pozorovat zvyky a tradice ostrova. Na trhu je i obrovské množství známého a neznámého koření a tak se neostýchejte a ptejte se prodavačů.

Anglická katedrádla a trh s otroky

Stinnější stránky kolonizace lze navštívit okolo anglické katedrály. Do roku 1873 z tohoto místa byli prodáváni obyvatelé střední a západní Afriky do otroctví v Evropě. Dnes je uprostřed katedrály památník obětem otroctví a v jejím sklepení můžete vidět katakomby, ve kterých za hrozných podmínek žilo až 60 lidí, které měly být prodány do otroctví.

Prison Island

Kousek od hlavního města měla být hlavní věznice. Nikdy se ji však nestala a následně fungovala od roku 1923 jako karanténí stanice. Stanice měla zachytit nemoce migrantů. Dneska je ostrov populární turistický cíl. Můžete zde zahlédnout želvy obrovské a jiné druhy želv.

Kořeninové farmy Kijichi

Navštivte jednu s farem s kořením. Můžete zde zpatřit vanilku, skořici, kávu a hřebíček. Uvidíte rostliny, na kterých koření roste a můžete s k němu přivonět. Na jaře můžete také ochutnat čerstvé ovoce.

Tipy na výlety

Kamenné město a Vězeňský ostrov.
Celodenní výlet – plavba na ostrov Changu, kde byli zadržováni otroci. Dnes tu lze spatřit obří želvy sloní, dovezené ze Seychelských ostrovů. Poté prohlídka Kamenného města (UNESCO), která zahrnuje návštěvu hlavních památek (katedrála a Livingstonův, dům Sultánův palác, pevnost) i tržnici plnou koření. 

Za vůní koření a kouzlem tržnic (Spice Tour).
Polodenní výlet minibusem, kde je možné seznámit se s pěstováním a zpracováním koření a exotických druhů ovoce na tradičních plantážích. 

Džíp safari.
Celodenní výlet autem po ostrově. 

Minisafari v Selous. 
Celodenní výlet větším motorovým letadlem do rezervace Selous, ležící v jihovýchodní Tanzanii, jízda džípem, projížďka savanou. Je možné absolvovat také dvoudenní nebo třídenní výlet na Safari. 

Výlety s potápěním z dřevěné arabské plachetnice. .
Celodenní výlet minibusem a plavba plachetnicí (vybavena i motorem). Hlavní program tvoří koupání a potápění k pokladům korálových ostrovů. 

Minisafari v Sadani.
Celodenní výlet malým motorovým letadlem do rezervace, ležící v Tanzanii na afrických březích.. Plavba člunem proti proudu řeky Wami. která je domovem hrochů a krokodýlů. Rovněž toto Safari je možné absolvovat ve dvoudenní nebo třídenní variantě.

Počasí a kdy jet

 

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Nejvyšší teplota

32

32

32

30

30

29

29

29

30

31

31

31

Nejnižší teplota

22

22

22

23

22

21

20

19

18

19

20

22

Teplota vody

28

28

28

28

27

26

25

25

25

26

27

28

Délka slun. svitu

8

8

7

6

6

7

8

8

8

9

8

8

Deštivé dny

6

5

12

17

13

6

5

6

5

7

12

11

Relativní vlhkost

74

74

79

84

84

79

78

77

76

76

78

78

 

Formality & víza

Pro vstup do země je nutné vízum. Vízum je možné zakoupit po příletu na letišti za 50USD a dále je vyžadován vlastní cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z destinace, platí pro občany České a Slovenské republiky. Držitel jiného cestovního pasu je povinen se informovat o pasových a vízových povinnostech do dané destinace na příslušné ambasádě. Výstupní taxa 50USD. Pobytová taxa 5USD/den.

Zájezdy do destinace Zanzibar (Tanzanie)

Kam můžete jet

Všechny regionyzobrazit

Nejlevnější zájezdy do destinace

Zanzibar (Tanzanie), Zanzibar, Kizimkazi

70 %
Recenze
(1)
Mandarin Resort Zanzibar

Zanzibar (Tanzanie), Zanzibar, Kizimkazi

70 %
Recenze
(1)
MapaFoto
 • 6 nocí
 • All inclusive
 • Letecky
Cena za osobuod 32 562

Zanzibar (Tanzanie), Zanzibar, Makunduchi

92 %
Recenze
(6)
Nest Style Beach Zanzibar

Zanzibar (Tanzanie), Zanzibar, Makunduchi

92 %
Recenze
(6)
MapaFoto
 • Potápění
 • Vhodný pro děti
 • Wellness
 • Posilovna
 • Bazén
 • Vodní sporty
 • Dětské hřiště
 • Dětská herna
 • Dětský bazén
 • Surfování
 • WIFI k dispozici
 • 6 nocí
 • All inclusive
 • Letecky
Cena za osobuod 33 599

Zanzibar (Tanzanie), Zanzibar, Matemwe - Kilimajuu

90 %
Recenze
(8)
SBH Kilindini Resort

Zanzibar (Tanzanie), Zanzibar, Matemwe - Kilimajuu

90 %
Recenze
(8)
MapaFoto
 • Singles
 • Wellness
 • Přímo na pláži
 • Posilovna
 • Bazén
 • Písečná pláž
 • WIFI k dispozici
 • 6 nocí
 • All inclusive
 • Letecky
Cena za osobuod 35 926

Inspirujte se recenzemi našich zákazníků

Žádné recenze nebyly nalezeny

Proč zvolit Airstop

Globe
18 let Vám přinášíme vysokou kvalitu cestování za skvělé ceny
Plane
Garance stejné ceny jako přímo u cestovní kanceláře
Compass
Největší německé a české cestovní kanceláře na jednom místě
Card
Rezervace online s možností platby platební kartou