Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Vzdálenost z Prahy Vzdálenost z vybraného místa 513 km
Délka jízdy 5h 30m
S online rezervací za nejvýhodnější cenu. Ušetříte na parkování zjistit více

Frankfurt

Letiště Frankfurt (FRA) je jedno z nejvýznamnějších mezinárodních letišť. Největší podíl provozu na letišti tvoří Deutsche Lufthansa a Star Alliance se svými partnery. Deutsche Lufthansa AG tvoří 60 % všech letů, z toho 59% jsou lety s cestujícími a 41% nákladní letecká doprava. Letiště Frankfurt je po Londýn-Heathrow a Paříži třetím největším letištěm v Evropě. Na letišti pracuje zhruba 71 000 zaměstnanců a letiště se tak stává největším komplexem v Německu, který zaměstnává tolik lidí na jednom místě. Letiště Frankfurt je zvláště atraktivní počtem destinací. Nabízí možnost letu do více než 300 světových destinací 119 linkami. V následujících letech se bude pracovat na rozšíření kapacity letiště ve Frankfurtu. Bude se jednat o výstavbu nové přistávací dráhy, Terminálu 3 a nového hangáru pro údržbu nových A380 dálkových letadel widebody. Na uskutečnění rozvoje letiště jsou vyčleněny zhruba 4 miliardy €, což v současné době činí nejvýznamnější soukromé financování investičních programů v Německu, které bude mít vliv na stavebnictví.

oficiální webové stránky letiště 
  • VÝHODNÉ PARKOVÁNÍ
  • O LETIŠTI
  • JAK NA LETIŠTĚ

Parkování nedaleko letiště – online rezervace

Nejvýhodnější tarif pro dlouhodobé parkování naleznete na parkovištích, který zajišťuje společnost Holiday Extras GmbH. Parkoviště jsou spojena s terminály mikrobusovou dopravou, která je zdarma. Je možné si zde vybrat i ubytování na 1 noc plus parkování na celou dobu Vaší dovolené. Nejlevnější tarif obdržíte při následujícím postupu: Rezervujte si místo na parkovišti co nejdříve předem. Vytiskněte se potvrzení a to při příjezdu na parkoviště odevzdáte. Obsluha parkoviště Vás následně přepraví i s kufry až k terminálu. Cesta trvá dle konkrétního parkoviště 5-15 minut. Pokud máte u Airstop.cz objednaný zájezd nebo letenku a chcete pomoci s rezervací, můžete se telefonicky nebo emailem obrátit na naše pracovníky.

Frankfurtské letiště se nachází 12 km jihozápadně od Frankfurtu. Z České republiky pojedete po dálnici D5 (v Německu dálnice A6) přes Norimberk a ve Würzburgu najedete na dálnici A3. Z té sjedete před Frankfurtem přímo na letiště. Cestu si můžete naplánovat na www.cz.map24.com

Poloha a vzdálenost
Letiště leží 12 km jihovýchodně od Frankfurtu nad M.

GPS-Data:
Letiště: 50.033333, 8.570556

Adresa:
Flughafen Frankfurt
Hugo Eckener Ring
D-60547 Frankfurt am Main

 

Doprava vlakem:

Z České republiky jezdí mnoho mezistátních a regionálních vlaků. Vlaky jezdí z Prahy přes Norimberk a cesta trvá okolo 6,5 hodin. Některé vlaky dokonce staví přímo na terminálu letiště. Na letiště jezdí také z Frankfurt Hauptbahnhof přímo na letiště.

Doprava autobusem:

Z Prahy jezdí několikrát denně přímé autobusy na Frankfurt central train station. Do Frankfurtu jezdí společnosti DB, Flixbus, Eurolines a další. Centrální autobusové nádraží (ZOB) leží přímo u hlavního nádraží.

Doprava taxíkem:

Stanoviště taxislužeb se nachází u východu z terminálu. Cesta do centra města trvá cca 20-30 minut. Kontakt na taxi:

Airporttaxi Frankfurt
Tel: +49 69 37403024 oder 0163 2504754
Homepage: www.airporttaxifrankfurt.com

Main Taxi Frankfurt
Tel: +49 69 733030
Homepage: www.main-taxi-frankfurt.de

Proč zvolit Airstop