Vzdálenost z Prahy Vzdálenost z vybraného místa 410 km
Délka jízdy 4h 32m
S online rezervací za nejvýhodnější cenu. Ušetříte na parkování zjistit více

Mnichov

Letiště Mnichov je druhé největší v Německu a nachází se cca 222 km od českých hranic. Letiště bylo zprovozněno v roce 1992 a nese jméno Franz Josef Strauss. Letiště v Mnichově je velmi oblíbené při cestách českých zákazníků do exotických zemí, jako je například Kuba, Dominikánská republika, Thajsko nebo Maledivy. Důvodem jsou velmi často přímé lety bez přestupů. Z Mnichova rovněž létá velké množství společnosti i na kratší vzdálenosti, např. do Turecka, Egypta, Řecka nebo na Kanárské ostrovy.

oficiální webové stránky letiště 
  • Výhodné parkování
  • O letišti
  • Jak na letiště

Parkování nedaleko letiště – online rezervace

Nejvýhodnější tarif pro dlouhodobé parkování naleznete na parkovištích, který zajišťuje společnost Holiday Extras GmbH. Parkoviště jsou spojena s terminály mikrobusovou dopravou, která je zdarma. Je možné si zde vybrat i ubytování na 1 noc plus parkování na celou dobu Vaší dovolené. Nejlevnější tarif obdržíte při následujícím postupu: Rezervujte si místo na parkovišti co nejdříve předem. Vytiskněte se potvrzení a to při příjezdu na parkoviště odevzdáte. Obsluha parkoviště Vás následně přepraví i s kufry až k terminálu. Cesta trvá dle konkrétního parkoviště 5-15 minut. Pokud máte u Airstop.cz objednaný zájezd nebo letenku a chcete pomoci s rezervací, můžete se telefonicky nebo emailem obrátit na naše pracovníky.

Letiště se nachází 28 km severovýchodně od Mnichova. Pojedete z Pasova po silnici B388 nebo po dálnici A94 na východní okrajovou silnici FTO. Můžete také jet přes A92, sjezd Friesing-Mitte a potom sledovat dopravní značení které vás navede na letiště. Cestu si můžete naplánovat na www.cz.map24.com 

Poloha a vzdálenost
Letiště leží 28,5 km severovýchodně od Mnichova

GPS-Data:
Letiště: 48.353783, 11.786086

Adresa:
Flughafen München
Nordallee 25
D-85356 München

 

Doprava vlakem:

Z České republiky jezdí do Mnichova několikrát denně přímý vlak na hlavní nádraží. Cesta trvá necelých 6 hodin. Z hlavního nádraží jezdí přímé spoje S Bahn, které vás dovezou přímo na letiště. Můžete z hlavního nádraží jet spoji S1 nebo S8 směr München Flughafen. Z hlavním nádražím jezdí Lufthansa AirportBus. Jedna jízda stojí 10,50 euro.

Doprava autobusem:

Společnost FlixBus nabízejí také autobusové linky z Prahy do Mnichova. Cesta autobusem trvá 4, 5 hodiny. Jednou denně nabízí Deutsche Bahn přímí autobusový spoj z Prahy do Mnichova na letiště. Přímé spoje mezi Prahou a Mnichovským letištěm nabízí také společnost Eurolines.

Doprava taxíkem:

Stanoviště taxislužeb se nachází mezi 1 a 2 terminálem.

Taxi-Service-Point
U terminálu 2 u kontroly bezpečnosti se nachází Taxi Point.

Tel: +49 89 97585050
E-Mail: muc@isarfunk.de
Internet: www.isarfunk.de
Otevírací doba: Mo-Fr 7-22, Sa 10-21 Uhr, So 10-22

Proč zvolit Airstop