Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Vzdálenost z Prahy Vzdálenost z vybraného místa 295 km
Délka jízdy 3h 36m
S online rezervací za nejvýhodnější cenu. Ušetříte na parkování zjistit více

Norimberk

Letiště Norimberk se nachází pouhých 160 km od českých hranic a 4 km na sever od centra Norimberku. Dopravní dostupnost zdejšího letiště je tudíž pro české zákazníky velmi dobrá. Norimberské letiště bylo otevřeno v roce 1995. Letiště má v současné době kapacitu 4 miliony cestujících za rok. Německé CK využívají odlety z Norimberku hlavně pro střední a kratší trasy.

oficiální webové stránky letiště 
  • VÝHODNÉ PARKOVÁNÍ
  • O LETIŠTI
  • JAK NA LETIŠTĚ

Parkování nedaleko letiště – online rezervace

Nejvýhodnější tarif pro dlouhodobé parkování naleznete na parkovištích, který zajišťuje společnost Holiday Extras GmbH. Parkoviště jsou spojena s terminály mikrobusovou dopravou, která je zdarma. Je možné si zde vybrat i ubytování na 1 noc plus parkování na celou dobu Vaší dovolené. Nejlevnější tarif obdržíte při následujícím postupu: Rezervujte si místo na parkovišti co nejdříve předem. Vytiskněte se potvrzení a to při příjezdu na parkoviště odevzdáte. Obsluha parkoviště Vás následně přepraví i s kufry až k terminálu. Cesta trvá dle konkrétního parkoviště 5-15 minut. Pokud máte u Airstop.cz objednaný zájezd nebo letenku a chcete pomoci s rezervací, můžete se telefonicky nebo emailem obrátit na naše pracovníky.

Norimberské letiště se nachází 4,5 km severně od Norimberku. Pojedete z Pasova/Regensburgu po po dálnici A3 na sjezd Norimberk sever na B2 a dále po dopravním značení. Pokud pojedete ze směru Würzburg, tak pojedete po dálnici A3 sjezd Tennenlohe na B4 a potom dále následujte dopravní značení. Cestu si můžete naplánovat na www.cz.map24.com

Poloha a vzdálenost
Letiště se nachází 4 km severně od Norimberku.

GPS-Data:
Letiště: 49.497120, 11.079808

Adresa:
Flughafenstraße 100 
90411 Nürnberg

Doprava vlakem:

Z České republiky bohužel nejezdí přímý spoj do Norimberku. Vlaky jezdí do Linzu a z něj potom do Norimberku. Cesta z Prahy trvá 7,5 hodiny. Z hlavního vlakového nádraží jezdí linka metra U2, která jede přímo na letiště. Jízda metrem stojí 2,10 euro a délka jízdy je cca 20 minut.

Doprava autobusem:

Z Prahy jezdí několikrát denně přímé autobusy na ZOB. Do Norimberku jezdí společnosti DB, Flixbus, Eurolines a další. Centrální autobusové nádraží (ZOB) leží přímo u hlavního nádraží, ze kterého jede linka metra U2 přímo na letiště. Jedna jízda stojí 2,10 euro.

Doprava taxíkem:

Stanoviště taxislužeb se nachází u východu z příletové haly. Cesta do centra města trvá cca 15 minut. Kontakt na taxi centrálu je Tel: +49 911 19410

Proč zvolit Airstop