Vzdálenost z Prahy Vzdálenost z vybraného místa 168 km
Délka jízdy 1h 50m
S online rezervací za nejvýhodnější cenu. Ušetříte na parkování zjistit více

Drážďany

Drážďany se nacházejí pouhých 60 km od českých hranic. Dopravní dostupnost zdejšího letiště je tudíž pro české zákazníky velmi dobrá. Moderní a nový terminál byl otevřený v roce 2001. Letiště má v současné době kapacitu 3 miliony cestujících za rok. Německé CK využívají odlety z Drážďan hlavně pro střední a kratší trasy. Oficiální stránky letiště v českém jazyce naleznete na http://www.dresden-airport.de/?newLanguage=cs.

oficiální webové stránky letiště 
  • Výhodné parkování
  • O letišti
  • Jak na letiště

Parkování nedaleko letiště – online rezervace

Nejvýhodnější tarif pro dlouhodobé parkování naleznete na parkovištích, který zajišťuje společnost Holiday Extras GmbH. Parkoviště jsou spojena s terminály mikrobusovou dopravou, která je zdarma. Je možné si zde vybrat i ubytování na 1 noc plus parkování na celou dobu Vaší dovolené. Nejlevnější tarif obdržíte při následujícím postupu: Rezervujte si místo na parkovišti co nejdříve předem. Vytiskněte se potvrzení a to při příjezdu na parkoviště odevzdáte. Obsluha parkoviště Vás následně přepraví i s kufry až k terminálu. Cesta trvá dle konkrétního parkoviště 5-15 minut. Pokud máte u Airstop.cz objednaný zájezd nebo letenku a chcete pomoci s rezervací, můžete se telefonicky nebo emailem obrátit na naše pracovníky.

Drážďanské letiště naleznete 9 km na sever od Drážďan. Z České republiky pojedete po silnici E55 (dálnice A17) přes Drážďany a sjedete výjezdem 1 na dálnici A4. Potom vyjedete výjezdem 81b směrem na letiště a pohodlně dojedete na terminál. Letiště má jen jeden terminál. Cestu si můžete naplánovat na www.cz.map24.com

Poloha a vzdálenost
Letiště se nachází 4,5 km severně od Drážďan.

GPS-Data:
Letiště: 51° 08' 2.40" N, 13° 46' 2.99" E

Adresa:
Flughafen Dresden

Flughafenstraße 

01109 Dresden, Německo

Doprava vlakem:

 Z České republiky jezdí mnoho mezistátních a regionálních vlaků přímo na Dresden Hauptbahnhof nebo Dresden Neustadt. Z těchto nádraží také jezdí rychlodráha S2, která vás zaveze přímo na letiště. Cesta trvá ze zastávky Neustadt 13 minut a ze zastávky Hauptbahnhof trvá 20 minut. Jedna jízda rychlodráhou stojí 2 eura.

Doprava autobusem:

Z Prahy jezdí několikrát denně přímé autobusy na Dresden central station. Do Drážďan jezdí společnosti DB, Flixbus, Eurolines a další. Centrální autobusové nádraží (ZOB) leží přímo u hlavního nádraží, ze kterého jede linka rychlodráhy S2, která vás odveze přímo na letiště. Jedna jízda stojí 2 eura.

Doprava taxíkem:

Stanoviště taxislužeb se nachází u východu z terminálu. Cesta do centra města trvá cca 15 minut. Kontakt na taxi:

Funktaxi Dresden

+49 351 211211

Taxi-Ruf

+49 351 811911

Proč zvolit Airstop