Vzdálenost z Prahy Vzdálenost z vybraného místa 357 km
Délka jízdy 4h 6m
S online rezervací za nejvýhodnější cenu. Ušetříte na parkování zjistit více

Vídeň

Letiště ve Vídní je největším letištěm v Rakousku a nachází se cca 18 Km od Vídně a 40 Km od Bratislavy. Bylo založeno původně jako vojenské letiště v roce 1938 a bylo v roce 1945 převzato Brity. Momentálně mají dvě přistávací dráhy a 3 Terminály. Lítají zde Austrian Airlines, Niki, easyJet, Eurowings.  

oficiální webové stránky letiště 
  • Výhodné parkování
  • O LETIŠTI
  • JAK NA LETIŠTĚ

Parkování nedaleko letiště – online rezervace

Nejvýhodnější tarif pro dlouhodobé parkování naleznete na parkovištích, který zajišťuje společnost Holiday Extras GmbH. Parkoviště jsou spojena s terminály mikrobusovou dopravou, která je zdarma. Je možné si zde vybrat i ubytování na 1 noc plus parkování na celou dobu Vaší dovolené. Nejlevnější tarif obdržíte při následujícím postupu: Rezervujte si místo na parkovišti co nejdříve předem. Vytiskněte se potvrzení a to při příjezdu na parkoviště odevzdáte. Obsluha parkoviště Vás následně přepraví i s kufry až k terminálu. Cesta trvá dle konkrétního parkoviště 5-15 minut. Pokud máte u Airstop.cz objednaný zájezd nebo letenku a chcete pomoci s rezervací, můžete se telefonicky nebo emailem obrátit na naše pracovníky.

Pojedete po D1 směrem na Brno a z Brna pojedete D2 na Bratislavu. Z Bratislavy pojedete po A6 ze které sjedete na A4. Tou pojedete až na Fischamend silnicí L156 až na letiště. Cestu si můžete naplánovat na www.cz.map24.com

Poloha a vzdálenost
Letiště se nachází 12 km jihovýchodně od Vídně.

GPS-Data:
Letiště: N 48°7'29''E 16°33'27''

Adresa:
Flughafen Wien
Einfahrtsstraße
Wien-Flughafen 1300

Doprava vlakem:

Z České republiky jezdí mnoho mezistátních a regionálních vlaků. Vlaky jezdí z Prahy a Brna. Cesta trvá okolo 4,5 hodin. Z Wien Hauptbahnhof jezdí Railjet a Schnellbahn S7 přímo na letiště. Jedna cesta stojí 3,90 na osobu.

Doprava autobusem:

Z Prahy jezdí několikrát denně přímé autobusy na Wien Erdberg (VIB). Do Vídně jezdí společnosti Flixbus, Eurolines a další. Z centrální autobusové nádraží (VIB) jezdí autobusová linka AirLiner přímo na letiště. Cesta autobusem na letiště z VIB trvá cca 15 minut a stojí 8 euro na osobu.

Doprava taxíkem:

Stanoviště taxislužeb se nachází u východu z terminálu. Cesta do centra města trvá cca 20-30 minut. Kontakt na taxi:

Airport Driver

+43-1-22822

Proč zvolit Airstop