Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

preview image
Dominikánská republika, Boca Chica

Be Live Experience Hamaca - Beach, Garden, Suites

Ubytování do hotelu
Celkové
hodnocení
40 %
 • Z. Š.
 • 14.11 - 21.11.2021

Tento hotel jsem navštívil již v roce 2010 a teď nyní v roce 2021. V roce 2010 se jednalo o standartní dominikánský hotel se všemi super službami. (3 ala carte restaurace, každá jinde se super obsluhou a jídlem a kdykoliv k dispozici, nápojové lístky na každém baru, výběr z velké řady koktejlů, vše funkční, vše zachovalé, příjemný personál) Nyní v roce 2021 se v hotelu změnilo vše k horšímu. Ala carte restaurace pouze na jenom místě, každý den, kromě úterý, se střídá Itálie, Mexiko, Francie. Každá jen jednou za pobyt, výběr z nápojů je to co se zrovna najde, personál umí jen španělsky nebo rusky. S angličtinou zde neobstojíte a pokud nemluvíte rusky, tak Vás personál i přehlíží. V části Garden bývala výřivka u velkého bazénu, nyní tam sice je, ale bez vody. Voda v bazénech je kalná, občas se tam objeví i kalné skvrny nebo pěna. Vybavení je staré. Hotel potřebuje nutně rekonstrukci na kterou v současné době, což chápu, nejsou peníze. Jinak v hotelu je cca 95 % rusky hovořících klientů, kteří se neumí chovat, neberou na nikoho ohled a předbíhají všechny u baru a v jídelně. Jediné pozitivum tohoto hotelu bylo čisté průzračné moře. !!! Hotel opravdu nutně potřebuje rekonstrukci !!!

 • 50 %

  Služby hotelu

  V hotelu služby naoko fungují, ale vše se točí kolem rusky hovořících klientů. Uklizeno na pokojích každý den. V roce 2010 hotel například nabízel zdarma půjčení nemotorových sportů (kajak, potápěčské brýle, šlapadlo) nyní cena za 1 hodinu paddle nebo kajaku byla 30 USD.

 • 50 %

  Pokoj

  Pokoj jsme měli s výhledem na moře, kdy vybavení je starší. Postele i nábytek by potřebovali rekonstrukci, jakož i koupelna se záchodem (ten byl asi nejnovějšího data) Dveře do pokoje pokaždé vydávaly nesnesitelné zvuky. Pokoj byl ale neskutečně velký s velkou šatnou, kde byly jen police a ramínka. Balkón také velký s plastovými židlemi a dřevěným stolkem. V lednici každý den doplňován SPRITE A PEPSI, které jsou ZDARMA)

 • 50 %

  Pláž a okolí

  Pláž čistá, chytili jsme období bez řas, takže moře bylo krásně modré plné malých rybek a občas se našla i malé hvězdice. Pláž je vhodná pro děti, nejsou zde vlny, jelikož pláž chrání val, který je cca 400 metrů od břehu. Pokud nevstanete před šestou ráno, tak máte smůlu a budete zřejmě ležet na písku, jelikož všechna lehátka zaberou rusky hovořící klienti. Na Plážové osušky se platí depozit 20 USD za jednu, kdy stejně většinou nejsou k dispozici. Opět rusky hovořící klienti si jich naberou třeba 5 pro jednoho a je jim jedno, že se na ostatní nedostane. (Počet depozitů není totiž omezen, takže si můžete klidně vzít 5 karet na ručník za 100 USD)

 • 40 %

  Sport, volný čas

  Na pláži je možno zdarma pouze hrát petangue, nebo hry s animátory. Ostatní je zde zpoplatněno, jak kajak, tak ostatní nemotorové aktivity. Do městečka BOCA CHICA je to po pláži nebo ulicemi kousek, ale nepočítejte, že si zde něco nakoupíte. Jsou zde spíš bary a restaurace, obchody se suvenýry jsou plné cetek za přemrštěné ceny. Výlety se dají zařídit s místními cestovkami od 40 USD za výlet do Santo Dominga až po 150 USd za ostatní výlety. My jsme chtěli Ostrov Levantado u Samany a vodopády Salto el limon, které stály 100 USD, bohužel se pro špatné počasí na severu neuskutečnil, ale peníze nám bez problémů vrátili, nebo jsme si mohli vybrat jiný zájezd. Pokud si chcete nakoupit nějaké potraviny, tak nedaleko hotelu je supermarket OLE. Pokud chcete kupovat karibský rum, tak nejlevněji vyjde na letišti SDQ, kde stojí dvě 0,75 l lahve 14 USD, lahev 1,75 litru zde vyjde na 22 USD. V obchodě stála jedna lahev 0,75 l cca 550 peso, což je cca 10 USD.

 • 40 %

  Strava

  Strava se oproti roku 2010 podstatně zhoršila, dříve u snídaně byly nabízeny fresh koktejly z ovoce (banán, meloun atd) Nyní jen čaj, káva, ochucené vody, kakao. Jídlo jednotvárné, vzhledově nic extra, ke snídaní malý výběr salámu a sýrů (jen šunka, eidam, mozarela) jinak klasika jako všude-vejce, nějaký párek, mléčná rýže (ta byla super), bramborová kaše, omelety, lívance, jeden druh jogurtu dva druhy marmelády, ovoce bylo vždy rozebráno do 30 vteřin po doplnění. Obědy celkem chutné, klasika jako všude jinde, ale jídlo mi připadalo, že chutná každý den stejně, ať si dáte hovězí nebo kuřecí s nějakou omáčkou, tak je to pořád stejné. Večeře jsou každý den tématické, vždy se dá něco k jídlu ulovit. Bohužel všude fronty, protože rusky hovořící klienti se chovají tak jako kdyby nikdy nejedli a berou si na stůl třeba i 10 talířů, kdy to stejně pak nesnědí. To samé je i s ovocem, naberou to, na ostatní nezbyde, ale pak to nechávají na stole k vyhození. Pro nás bylo asi lepší se objednat ráno do ala carte restaurace, kde bylo jídlo dobře naservírované a celkem i chutné. Bohužel paní u objednávání restaurací byla vždy nepříjemná. Máte nárok jen na návštěvu každé z restaurací jednou za pobyt.. Takže jednou Itálie, jednou Francie, jednou Mexiko.