Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

preview image
Dominikánská republika, Boca Chica

whala!bocachica

Zájezdy do hotelu
Celkové
hodnocení
90 %
 • T. K.
 • 29.03 - 13.04.2019

Byla to krásná dovolená, i přes ne úplně skvělý začátek. :D Naštěstí se nám (hlavně tedy díky Radce z Caribissima) podařilo vyjednat pokoj lepší. Delegátka německé cestovky byla poněkud neschopná a raději se věnovala německým klientům. Přes počáteční nemilé uvítání a 2 denní čekání na výměnu pokoje to byla krásná dovča. Kdo nevyhledává extra luxus, tak si myslím, že bude spokojený. Většina lidí moc milých, až na pár bručounů od baru. Bohužel angličtinou na vyšším levelu tam moc neoplývají, až mě to mrzelo a díky tomu jsem si řekla, že se do příště naučím základy španělštiny, protože jinak to byli strašně fajn lidi a bývali bychom si mohli víc popovídat o tom, jak tam žijí a tak. :) Výlety s Caribissimem byli tak moc pěkné, my absolvovali Santo Domingo, jeskyni Tres Ojos, ostrov Catalina se šnorchlováním, vodopád El Limon a ostrov Bacardi. Cesta k vodopádu El Limon na koňském hřbetu ale strašná, kompletně rozblácený a kamenitý terén, což se ukázalo až po chvíli cesty a fakt jsme ty koníky litovali. Údajně tak chodí maximálně jednou za den, ale kdo ví, jak to je opravdu.. :-/ Po svých se tam dostat je ale velmi náročné, takže tento výlet stojí za zvážení.

 • 80 %

  Služby hotelu

  Moc záleželo, na koho jste zrovna natrefili. Někteří byli úplně báječní, nadšeně se s námi vzájemně zdravili, jiné člověk pozdravil a chvíli si říkal, co jim provedl.. :D Měli jsme štěstí na super Yeisona, Alejandra, Christiana a Fermina. :) Ti byli vždycky bezva naladění a veselí, že se vidíme :) Na recepci byl jeden bezva chlapík, druhý děsný.. :D Na toho bezva jsme narazili bohužel jen jednou.. :D Asi je supr domluvit se španělsky, to boří hranice raz dva. Nebo se chovat jako hlučný hulvát a pořvávat na personál rusky, ale tahle forma nám nebyla úplně po chuti.. Spíš nám bylo nepříjemné, že se tihle neurvalci k těm slušným lidem chovali občas jak k onuci..

 • 80 %

  Pokoj

  První strašný, druhý pěkný. :) Asi si bohužel nesmíte nechat líbit, když vás šoupnou coby turisty ne z Německa či Ruska do bloku ubytování nad kuchyň a s výhledem na stranu od hotelu.. To jsou vážně hrůzo pokoje, ten puch ze skládky pod tím naším prvním v kombinaci s vyústěním ventilace z kuchyně vedle balkonu se vydržet fakt nedal, stěží **.. Poté jsme dostali pokoj v části pro dospělé - u druhého bazénu s větším barem, byť tam normálně také bydleli rodiny s dětmi. Ten byl už pěkný, tak *** podle Evropského standardu.

 • 100 %

  Pláž a okolí

  Pláž blízko resortu je krásná, voda krásně průzračná, pravý Karibik je vidět, až když je jasno, to je pak naprostá bomba, jak se moře rozzáří tyrkysovou :) Moře se velmi pomalu svažuje, ale to je přesně, co jsme hledali, pěkné cachtání a zároveň možnost si zašnorchlovat. :) Slunečníky a lehátka sice věčně obsazené, všudypřítomní obchodníci s čímkoliv :), sem tam toulavý hafan, ale rozhodně jsme nenarazili na žádné agresivní, jak si někdo stěžoval. Chodil tam chlápek z hotelové ochranky s taserem a jen co zabzučel, hafani se chudáci s hrůzou klidili pryč. Ale my místo na pláži beztak nijak závratně nepotřebovali, protože jsme většinu času trávili v nádherném moři. Když jsme chtěli, tak jsme si zabrali místa u bazénu, vykoupali se v moři a vrátili se. Do resortu už prodejci nemohli, tak to bylo fajn, protože bylo únavné pořád dokola někoho odrazovat, že si nechcete koupit to a tamto. :) Korály nebyly zrovna hlavní předností této lokality, ale když člověk doplaval k mangrovům v dálce, tam byl vidět pestrý život, byť na šedém korálu :) Hloubka u mangrovů byla někde po kotníky, někdo po kolena, někde po pás, takže když by tam člověk doplaval na šlapadle, mohl si ušetřit cestu skrz trochu hlubší část moře. Nám to ale nevadilo, vždycky jsme díky plavání narazili na něco nového, co jsme ještě nepotkali. Akorát pozor u mangrovů a kamenných zdí, potkali jsme i ropušnice, trnuchy a perutýny, takže bacha, kam šlapete a nad čím plavete, protože tam opravdu není hloubka na to, aby se člověk s těmito jinak krásnými zvířátky nepotkal až příliš blízko a trocha obezřetnosti je určitě na místě. :) Taky se sem tam objevila medůza, případně částečky z ní a ty teda dokázali pěkně žahnout, když jste měli smůlu a zrovna na ní natrefili.. :D Ale to se nám každému stalo jen asi 2x a nic fatálního to nebylo :) Vedle resortu byla nedaleko i pláž pro místní, kde se tedy děly věci, hlavně v pátek, když se půlka Santo Dominga dorazila vykoupat a pařit dlouho do noci :) Ale aspoň člověk trochu nasál část té pravé Dominikánské kultury. :) Jen nebylo moudré vyrážet do této části po setmění, neboť Vás obratem obstoupí obchodníci, tentokrát se spešl zboží od marihuany, přes koks apod... :D Tuto chybu jsme udělali jen jednou a pak už večer tímhle směrem radši nikdy nechodili :D Jednou nám koks nabízel i takový nenápadný chlápek už v 9 ráno před hotelem :D Na jeho obranu jsme asi vypadali dost unaveně po cestě :D Zajímavé bylo také to, že na horizontu občas pluly obří nákladní lodě z nedalekého přístavu, ale po čase je člověk přestal vnímat. Nikdy jsme nezaznamenali nějaký smrad z ropy apod. Vyplavené řasy z moře každé ráno poctivě uklízeli a pláž tak byla přes den čistá. Moře bylo spíše klidné, v podstatě bez vln, kvůli vlnolamům sahajícím až za mangrovy. Na druhou stranu od hotelu jsou také nějaké hotely, ale troufám si tvrdit, že pláž před Boca Chicou je v této lokalitě rozhodně nejkrásnější.

 • 90 %

  Sport, volný čas

  K dispozici různá šlapadla, nedaleko i potápěčská škola (ale nevyužili jsme ji) + celý den průběžně animátorské lekce od aquaerobiku, přes salsu a bachatu, jogu a další. Večer některé dny program, vždy jsme byli fascinovaní, kolik energie ti lidi mají po celém dni běhání okolo hostů, že udělají ještě pomalu 2 hodinovou show. Animátoři zvyklí hlavně na Němce a Rusy, kteří jsou v hotelu asi v největším zastoupení.

 • 90 %

  Strava

  Jídlo nám chutnalo, vždy si člověk měl z čeho vybrat. Ten kdo ne, tak musí být opravdu extra náročný strávník. :) Moc dobře uměli připravovat kuřecí, až jsme byli překvapeni. Naprosto dokonalé čerstvé ovoce - vynikající maracuja, ananasy, mango + mnoho dalších, ale tohle si doma v Evropě v této chuti jen tak člověk neužije, takže my měli největší radost z těchto druhů :) Dezerty nebyly nijak závratně úžasné, ale vzhledem k chuti ovoce po nich člověk ani netoužil :D Pití All in bylo přes den do malých kelímků, bylo vtipné, když si člověk šel jen pro vodu, v podstatě je to asi překvapovalo, protože tam prostě teče jejich rum proudem a je skoro ve všem :D Drinky byly dobré, rozhodně neošizené, co se týče kvantity rumu :D Značky Dominikánské, žádný dovoz. K dispozici bylo i víno a pivo, ale my zas tak moc nealkoholičíme, takže kvalitu těchto nápojů jsme úplně nedokázali docenit :)