preview image
Turecko, Belek

Belek Soho Beach Club

Zájezdy do hotelu
Celkové
hodnocení
70 %
 • V. K.
 • 14.08 - 24.08.2022

Hotel se nachází v klidné části Beleku. Za 5 EUR se lze dostat taxi do centra Beleku. Délka transferu z letiště záleží na tom, zda jsou vyzvedáváni další hosté z jiných hotelů. Transfer tam trval 30 minut, transfer zpět 1 hodinu a 30 minut. Samotný hotel se skládá z menších domků, ve kterých jsou jednotlivé pokoje. Velkým PLUSEM hotelu je strava, jídlo je luxusní. Pozitivně lze hodnotit i rozložení hotelu, kdy pláž i všechny bazény se nachází hned vedle sebe, což je velká výhoda s malými dětmi, kdy není třeba provádět velké přesuny. Velkým MINUS hotelu je čistota, kdy úklid je prováděn velmi sporadicky a v nedostatečné kvalitě. Celkově hotel odpovídá cenové nabídce, kdy je nabízen za mnohem nižší cenu, než okolní hotely v Beleku. Kdo chce hotel blízko letiště, písčitou pláž s pozvolným vstupem do moře, luxusní jídlo a je schopen přivřít oči před fleky na povlečení, špinavou podlahou a kalným mořem, tak si dovolenou určitě užije. Kdo si potrpí na čistotu, tak tento hotel není dobrá volba.

 • 70 %

  Služby hotelu

  Na recepci byli vždy milí a ochotní. Hovoří anglicky, německy, rusky. Při příjezdu chybělo jedno lůžko a nesvítilo světlo na verandě, po zavolání na recepci ihned během několika minut napravili. Animace jsme nevyužívali a ani miniklub, který byl otevřen. Jeden den byla odpoledne pěnová show. Hotel nabízel i placené aktivity - ve večerních hodinách u minidisco autíčka pro děti za 5 EUR na 10 minut, bylo však možné smlouvat, např. na víc minut, nebo za dvě autíčka 7 EUR. Rovněž zde byly placené trampolíny a další obdobné aktivity. Vedle hotelu pak nabízeli vodní sporty, opět se dalo usmlouvat na lepší cenu. Velmi chabá byla čistota hotelu. Častokrát špinavé talíře, ulepené skleničky. V bazénech byl písek, což je spíš chyba hostů, ale nikdo to moc neřešil. Nejhorší byl úklid pokojů, který byl prováděn stylem "co je mokré, to je čisté". Žádné zametání, vysávání, pouze jedním mokrým hadrem (bez máchání) přejetá podlaha od verandy až po koupelnu, což spíš způsobilo rozmatlaní špíny. Za celý pobyt ani jednou převlečená postel, ručníky měněné byly, ale pouze na vyžádání. Poslední tři dny už nepřišel na úklid nikdo, takže nevynesené koše, žádný toaletní papír, a to i když jsme potkali uklízeče a oni slíbili, že to napraví. Na druhou stranu v jídelně uklízeli velmi vehementně, takže sklízeli kolikrát i rozjedené jídlo, stačila chvilka nepozornosti a bylo pryč. Ubrusy, ač asi vyprané, byly flekaté a děravé. Což ostatně bylo i ložní prádlo na pokojích. Wifi bez poplatku dostupná po celém areálu fungovala perfektně, občas ve večerních hodinách vypadávala, ale nic dramatického.

 • 70 %

  Pokoj

  Byli jsme ubytováni ve Family room. Dva samostatné pokoje, koupelna a velká veranda. Pokoje velikostně dostačující, koupelna taktéž. V jednom pokoji manželská postel a rozkládací křeslo, ve druhém dvě oddělené postele. Vybavení pokojů bylo starší, ale dostačující. Nábytek byl dost opotřebený, nedovírající se dvířka, oštípané rohy, apod., ale to nám až tam nevadilo. Horší to bylo s úklidem, který byl nedostatečný, což je škoda, protož e jinak byl pobyt vcelku příjemný. Na pokoji měla být rychlovarná konvice, nebyla. Pokud si někdo potrpí na miniaturní šampónky a sprchové gely, tak bude zklamán, nic takového nebylo. Pravidelně tekla jen studená voda, jen jednou byla lehce vlažná. Na sprchování nic moc. K pokoji je jen jedna karta, na kterou funguje i klimatizace. Karta opakovaně nefungovala, otevření pokoje vždy nejdříve až na třetí pokud. Ani opakované návštěvy na recepci nepomohly. Nezbylo, než se smířit. Umístnění pokoje bylo hned u amfiteátru, což se ukázalo jako dobrá poloha. Sice byl tak do půl jedenácté slyšen program, ale bylo to hned blízko pláže, bazénů i jídelny, takže jedno z lepších míst.

 • 80 %

  Pláž a okolí

  Pláž písčitá. Skutečně jemný píseček. Na pláží i ve vodě různé druhy mušliček. Dlouho mělčina, ideální pro děti. Ale voda kalná, strašně kalná, nic nebylo vidět. To je jedna z věci, kvůli které znovu hotel již nenavštívíme. Pokud rádi šnorchlujete, tohle není dobrá volba. Lehátek dostatek v kteroukoliv denní dobu. Za poplatek možnost využít pavilony. Bazény čtyři - jeden klasický velký na plavání, jeden dětský s malými klouzačkami, jeden větší dětský s pirátskou lodí a jeden s velkými tobogány. Klouzačky a tobogány v provozu od 10 do 12 a od 14 do 16. Mimo tento čas byly volně přístupné, takže tam bylo možné být, jen nebyla spuštěná voda z klouzaček dolů. Lehátka u bazénu byla přes den obsazená, odpoledne místo bylo.

 • 80 %

  Sport, volný čas

  Animační programy probíhaly, nevyužívali jsme je. Rovněž fungoval miniklub, také jsme nezkoušeli. Vedle na pláži byla nabídka vodních sportů, bylo možné usmlouvat ceny.

 • 100 %

  Strava

  Jídlo naprostý luxus, nejlepší, co jsme kde zažili. Snídaně i pozdní snídaně - vše, co vás jen napadne, sladké, slané, teplé, studené, bylo k dispozici. Ráno dokonce i čerstvá šťáva z pomerančů. Obědy - chodili jsme do snack baru (12-16) - v nabídce bylo jídlo z jídelního lístku - polévka, doner, hranolky s kuřecími paličkami (ala KFC), hamburgry, těstoviny s omáčkou, pizza, atd. Roznášela obsluha a byli rychlí. Volně byla k dispozici zelenina a také ovoce. Rovněž v době oběda připravovali kousek od pláže gozleme. Přes den byla otevřená kavárna u pláže s luxusními dortíky a dvěma druhy vodových nanuků (klasické zmrzliny nebyly) a také v odpoledních hodinách bylo možné vystát nekonečnou frontu na čerstvé vafle. Večeře byly tematické, každý večer jiné téma. Výborné, všeho dostatek, ohromný výběr. Noční občerstvení jsme nezkoušeli. Voda byla celý den k dispozici v malých pet lahvích, postmixy s limonádami (cola, fanta, sprite) a pak "džusy" z prášku. Něco jako pivo, ale to je všude v Turecku stejné. Víno také bylo, to jsme nezkoušeli. Koktejly vynikající, používali zahraniční alkohol, takže i chuťově dobré. Vysoce pozitivně hodnotím chuť jídla. Jednoznačně nejlepší, co jsme v Turecku zažili. Vše vždy čerstvé, chutné, pravidelně doplňováno. Kdo se rád dobře nají, mohu jen doporučit.