Thajsko
Info o destinaci

Thajsko

 • Dnes
  28 °C
 • Doba letu
  ≈ 10h 10m
 • Měna – 1 THB =
  0.666 Kč 0.0273 € 0.128 zł 11.2041 Ft
 • Časový posun
  +6h, 19:15

Thajsko

Bezvízový režim, vlastní cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z destinace, platí pro občany České republiky a Slovenska. Držitel jiného cestovního pasu je povinen se informovat o pasových a vízových povinnostech do dané destinace na příslušné ambasádě. V souvislosti s COVID19 mohou Vaše odletová, tranzitní i cílová země kdykoli změnit vstupní podmínky. Specifické podmínky může mít i Vaše letecká společnost. Cestující má povinnost sledovat veškeré vstupní požadavky. Za dodržení těchto podmínek a za případně vzniklé vícenáklady odpovídá zákazník. Některé hotelové služby nemusí být k dispozici.

 • O Thajsku
 • Tipy na výlety
 • Počasí a kdy jet
 • Formality & víza

Exotické Thajsko je opředeno pověstmi královstvím Siamu s překrásnými paláci, zlatými svatyněmi, bílými písčitými plážemi a tyrkysově zbarveným mořem. Každoročně láká nesčetné množství návštěvníků. Sotva něco fascinuje návštěvníky více než thajská laskavost, decentní přívětivost a stále přítomná radost ze života. Odpočinková dovolená u moře spolu s fascinující okružní jízdou Vám působivě ukáže různé tváře této neobyčejné země. Mezi vyhledávaná místa patří Pattaya, Phuket, Khao Lak, Krabi, Koh Samui.

Thajsko můžete navštívit skoro po celý rok. V západním pobřeží je sezóna od října do dubna a na východním pobřeží od listopadu do dubna. Jen během letních měsíců narazíte na větší množství srážek. V tu dobu je Thajsko však skoro o polovinu levnější než v hlavní sezóně a proto návštěvu můžete zvážit.    

Bangkok

Fascinující zvláštnost Bangkoku leží v jeho protikladech. Svítící mrakodrapy, elegantní nákupní centra a luxusní hotely se nacházejí hned vedle tradičních svatyň a buddhistických klášterů. Filmy jako James Bond a Hangover vykreslily město v jeho hedonistických odstínech. Bangkok má však mnohem víc co nabídnout. Tuk tuky, sloni, zlato a pouliční prodavači sice vytvářejí divokou pulzující atmosféru, ale naleznete i překrásné klidné místa. Navštivte určitě starý královský palác a velký palác. Ve svatyni Wat Phra Kaeo naleznete jednu z nejvyšších svatostí a to smaragdového Buddhu. Nezapomeňte na dlouhé oblečení, abyste byli vpuštěni do svatyně. Další chrám, který stojí za návštěvu je chrám zlatého Buddhy neboli Wat Traimit.

Pokud chcete zažít divokou a uvolněnou stránku města, tak nezapomeňte navštívit ulici Khaosan Road. Na ni je velké množství restaurací, hostelů, pubů a klubů. Rozhodně se jedná o nejzajímavější ulici nočního života.

Pokud budete mít náladu na nákupy, tak navštivte Siam Square One. To a Siam Discovery Center patří k nejstarším nákupním centrům ve městě a přesto jsou zcela moderní. Dalším velkým nákupním centrem je Ma Boon Khrong Center. To je hned naproti a je největší nákupní centrum v celé Asii a poskytuje okolo 2000 obchodů. Ty jsou všech cenových kategorií, takže si vybere opravdu každý.

Se skytrain se pohodlně a bleskurychle dopravíte od řeky Chao Praya ven k silnici Sukhumvit. Zastávky jsou ideálním výchozím bodem pro navštívení mnoha památek, tržišť a nočních podniků. Pokud chcete zažít město ve městě, tak neváhejte navštívit bangkokský Chinatown.

Thajský záliv

Pattaya 
Koktejlové bary, kabarety a jiné shows naleznete zde v Pattaya. Dříve malá rybářská vesnička se nyní stala turistickou destinací. Pattaya leží dvě hodiny od Bangkoku. Čtyři kilometry dlouhá pláž nabízí mnoho sportovních příležitosti pro fanoušky vodních sportů. Podle jízdních řádů se spojuje Pattaya s několika ostrůvky jako Ko Lan nebo KoPai. V Pattaya se potěší rodiny s dětmi, zdejší vodní park láká jak děti tak dospělé.

Jomtien
Jižně od Pattaya se na šesti kilometrech rozkládá klidná pláž Jomtien, která je vyhledávaná především surfaři. Avšak Jomtien nabízí i jiné sportovní vyžití jako paintball, parasailing, rybaření na volném moři, potápění, motocyklové závody nebo jízdu na slonech. V okolí tropické krajiny naleznou především příznivci golfu 18-jamkové golfové hřiště. Nong Nooch, botanická zahrada, Vás nechá žasnout nad ojedinělými druhy palem, kapradím a orchidejemi. 

Phuket

Zelená perla je pro návštěvníky z Asie a Evropy číslem jedna v celém Thajsku. Přenádherné pláže jsou kapitálem tohoto ostrova. Vyberte si z mnoha hotelů a sedmi pláží: populární Patong Beach s pestrým nočním životem, Kamala Beach jako klidnější pláž, široké písčité duny pláže Karon nebo Nai Yang Beach, kde mořské želvy pokládají svá vajíčka do písku. Více klidu naleznete v zátokách Bang Tao, Kata Noi a Nai Harn Beach. Z Bangkoku trvá let na Phuket jednu hodinu.

Khao Lak

90 minut od ostrova Puket leží přírodní klenot Khao Lak. Hodiny se můžete procházet po prázdných plážích sami. Uslyšíte jen vlny, které lákají, zamilovaný cvrkot cikád, které sedí na stromech. Podél pláží se rozkládají kokosové plantáže spolu s pobřežní džunglí. Hbití krabi chvátají přes tmavé granitové skály, které tu a tam jako bonsaijové pohoří vystupují z jemného písku. Příznivci dobrodružství mohou navštívit národní park Khao Sok, kde se vyskytují opice a medvědi.

Krabi

Jako obři z pohádky se tyčí vápencové skály k modrému nebi v provincii Krabi. Stojí v rýžových polích nebo plantážích. Jemně šplíchá Andamské moře na pláž Ao Nang und Klong muang. Zde se usadili malajští rybáři, kteří dovezou náhodné návštěvníky na osamělé ostrovy. Lodní doprava je v místním přístavu značná, doveze Vás až na ostrovy Koh Lanta, Phi Phi a sousední Bay Phang Nga.

Koh Samui

Koh Samui patří mezi nejvyhledávanější thajské ostrovy pro svoji romantickou krásu a noční život. Ostrov pokrývají zalesněné kopce a kokosové plantáže. Na ostrově Koh Samui jsou dvě hlavní pláže - Lamai a Chaweng. Moře tu má jen ty nejkrásnější odstíny modré a je ideálním ostrovem pro relaxaci.

Fakultativní výlety zprostředkovává místní agentura, s rezervací pomáhá delegát. 

Bangkok:
Zlatý hřeb Bangkoku (celodenní, včetně oběda) € 46,-
Královský palác a svatyně (půldenní) € 28,-
Plovoucí tržiště (celodenní, včetně oběda) € 44,-
Ayuttaya (celodenní, bus/loď, včetně oběda) € 26,-
Most přes Kwai (celodenní, včetně oběda) € 41,-

Pattaya:
Bangkok € 46,-
Koh Samet € 24,-
Řeka Kwai (dvoudenní, plná penze) € 62,-
Ayuttaya € 43,-

Sportovní vyžití:
- plachtění na katamaránu (den) € 66,-
- vodní lyže (15min) € 15,-

Krabi:
Krabi kanoi € 55,-
Raftingové safari € 52,-
Ostrov Phi Phi € 50,-
Objevení Jamese Bonda € 40,-

Phuket:
Průzkum Puketu € 41,-
Jeep safari € 43,-
Skála Jamese Bonda € 51,-
Ostrov Phi Phi € 58,-
Zátoka Phang Nga € 54,-
Jízda džunglí € 79,-

Khao Lak:
Ostrov Similan € 56,-
Khao Lak safari € 67,-
Zátoka Phang Nga € 54,-
Mořský kajak € 61,-

Vedlejší náklady (orientačně)

Pláž a sport

na čas

Euro

lehátko/slunečník v hotelu

den

zdarma

lehátko/slunečník na pláži*

den

2,56,-

zapůjčení surfařského prkna

hodina

9,20,-

plachetnice

hodina

13,-

jízda na koni

hodina

15,-

thajská masáž

hodina

7,70,-

manikúra a pedikúra

hodina

7,70,-

Dopravní prostředky

 

 

taxi (základní poplatek)

kilometr

0,20,-

mofa

den

5,-

pronajmutí auta s řidičem

den

46,-

pronajmutí jeepu

den

36,-

super benzin

liter

0,40,-

Jídlo a pítí

 

 

thajské jídlo s folklórním tancem

hotel

13,-

pokrm z ryby

místní

6,60,-

humr (100g)

místní

3,-

pivo

místní

1,80,-

kokosové mléko

místní

1,50,-

nealkoholické nápoje*

místní

1,-

whisky

místní

2,-

Suvenýry

 

 

hedvábný kostým šitý na míru

od

77,-

* v hotelích a restauracích plus 10% z ceny za obsluhu a 10% daně

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Nejvyšší teplota

31

32

33

33

31

31

31

31

31

30

31

31

Nejnižší teplota

23

23

24

25

25

25

25

24

24

24

24

24

Teplota vody

27

28

28

29

29

29

28

28

28

28

28

27

Délka slun. svitu

9

10

9

8

6

5

6

6

5

6

7

8

Deštivé dny

4

3

6

15

19

19

17

17

19

19

14

8

Relativní vlhkost

76

75

77

82

84

82

82

83

85

85

83

78

Bezvízový režim, vlastní cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z destinace, platí pro občany České republiky a Slovenska. Držitel jiného cestovního pasu je povinen se informovat o pasových a vízových povinnostech do dané destinace na příslušné ambasádě. V zemi se vyskytl Zika virus.

Proč zvolit Airstop